Як відремонтувати галасливі гальма


Скрипучі гальма - одна з найбільш дратівливих автомобільних несправностей. Навіть якщо несправність пов'язана не з зносом колодок, звук, що нагадує скрегіт нігтів по шкільній дошці, при зупинці на кожному світлофорі, може вивести з себе будь-кого. Якщо ваші гальма скриплять, перевірте, щоб всі деталі були добре закріплені, не зношені, правильно встановлені, а так же, щоб всі рухомі деталі були змащені.

Кроки


  Як відремонтувати галасливі гальма
 1. Перевірте, чи всі надійно закріплено. Спробуйте похитати гальмівну колодку, супорт і інші деталі. Вони не повинні бовтатися, коли їх рухаєш рукою. Погано закріплені деталі можуть вібрувати при гальмуванні, створюючи шум.

 2. Як відремонтувати галасливі гальма
 3. Замініть всі прокладки, шайби та затискачі якщо вони пошкоджені або відсутні, щоб забезпечити гарне кріплення колодки в супорті.

 4. Як відремонтувати галасливі гальма
 5. Використовуйте демпфуючу пасту. Disc Brake Quiet - хороший засіб. Спробуйте нанести засіб тонким шаром на задню частину колодки, яка контактує з супортом. Це створить амортизирующую прошарок, яка гаситиме шум. Дайте пасті час, щоб висохнути і отвердеть, дві або три години має бути достатньо, але по можливості, краще залишити на ніч. При висиханні паста стане липкою і поміняє колір в сторону більш темного.
  • Пасту можна просушити під сонцем, або феном, але слід остудити її до кімнатної температури перед складанням.

  • Якщо вам потрібно прибрати демпфуючу пасту, скористайтеся розчинником або засобом для очищення гальмівних колодок.


  • Як відремонтувати галасливі гальма
  • Перевірте знос гальмівних колодок і замініть їх, якщо це необхідно. Багато гальма оснащені індикатором зносу, який створює шум при гальмуванні, якщо знос колодки наближається до максимального.

  • Як відремонтувати галасливі гальма
  • Спробуйте гальмівні колодки з різних матеріалів, але пам'ятайте, що шум і ефективність можуть бути на різних шальках терезів. Намагайтеся при заміні вибирати колодки аналогічні тим, що були встановлені перед цим. Подивіться, які колодки рекомендовані виробником в інструкції по експлуатації.
   • Органічні колодки, (що містять або не містять азбест) найчастіше, тихіше, але на ряду з металевими чи напівметалеві, мають менший ресурсом. Ще одним мінусом органічних колодок є те, що при нагріванні їх гальмівні характеристики погіршуються.

   • Напівметалеві гальмівні колодки складаються як з органічних матеріалів, так і з металевих частинок. Вони об'єднують все найкраще з двох варіантів: забезпечують хороші гальмівні характеристики і невеликий рівень шуму. Напівметалеві колодки мають більший ресурс в порівнянні з органічними, але використання цього типу колодок призводить до зниження ресурсу гальмівного ротора. Цей типу колодок краще переносить часті різкі гальмування в порівнянні з органічними колодками.

   • Металеві колодки - Дуже хороший варіант. Для поліпшення фрикційних якостей колодок використовуються різні матеріали. Цей тип колодок відмінно справляється з частими торможениями на високій швидкості і дуже зносостійкий, але до мінусів цих колодок відноситься високий рівень шуму. Використання металевих колодок також призведе до більш швидкої виробленні гальмівного диска, особливо якщо диски стандартні і не призначені для використання з металевими колодками.

   • Зверніть увагу на колодки, в яких інтегрований мастильний матеріал. Мідь, вуглець або графіт, впроваджені в колодку можуть допомогти знизити рівень шуму. Так як мастильний матеріал знаходиться в самому тілі колодки, він продовжуватиме працювати під час всього терміну служби.


   • Як відремонтувати галасливі гальма
   • Огляньте гальмівний диск або барабан на предмет наявності слідів зносу. Нерівна поверхня диска або барабана може бути причиною того, що гальмівна колодка буде вібрувати і видавати скрипучі звуки.
    • Переконатися в рівності диска можна за допомогою мікрометра або просто накресливши на ньому лінію кульковою рукою. Якщо у вас не вийшла рівна лінія - значить диск, або занадто брудний, або зносився.


    • Як відремонтувати галасливі гальма
    • Проточите гальмівні диски. Якщо борозни на гальмівному диску не надто глибокі, його поверхню можна відновити, проточили його на верстаті. Знайдіть автомайстерню, яка надає такі послуги. Якщо ви знайшли декілька таких майстерень, запитаєте в якій з них шліфовка виконується круглої шліфувальної битою - ця технологія забезпечує більш гладку поверхню. Так само можна попросити матувати поверхню аналогічно, як це робиться при капітальному ремонті поршневий групи.

    • Як відремонтувати галасливі гальма
    • Замініть ротори або барабани. Якщо гальмівні диски або барабани зношені або сильно пошкоджені, має сенс їх замінити. Виробник підбирає деталі гальмівної системи таким чином, щоб вона виробляла мінімальна кількість шуму, так що варто підбирати запчастини близькі до оригіналу.
     • Якщо від гальм виходить не скрип, а скрегіт металу об метал, це так само може означати необхідність замін ротора, так як при надмірному зносі колодки починають деформувати диск.


     Поради


     • Змастіть рухомі частини гальмівної системи, щоб забезпечити плавність ходу.

     • Вибирайте гальмівні колодки з округленими краями. Гострі краї колодок можуть чіпляти нерівності на диску.

     • Визначте проблему і розробіть план дій. Зовсім не факт, що для усунення скрипу вам потрібно виконати всі пункти цієї статті.

     • Огляньте ваші гальма і визначте проблему, як тільки її помітили. Крім безпеки, іноді простіше і дешевше вирішити маленьку проблему з колодками відразу, ніж потім виконувати обслуговування по повній: міняти і колодки і гальмівні диски.

     Попередження

     • Погані гальма - загроза для вашого життя. Шум від гальмівної системи може бути знаком її несправності, але сам по собі не є небезпекою. Перевірте гальмівну систему, як тільки помітили шум, якщо ви не впевнені в її справності.

     • Обов'язково перевірте гальмівну систему, якщо спостерігаються інші проблеми з гальмами, наприклад, якщо автомобіль веде вбік.