Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution


Якщо у вас є мотоцикл, і ви зробили заміну масла і фільтрів самостійно, але тепер придбали Sportster і хочете зробити те ж саме, ви, ймовірно, будете здивовані деякими примхами, які Harley Davidson Sportster має в цьому плані. Двигун Спортстер має конструкцію у вигляді сухого картера масляного насоса, а це означає, що все масло міститься в масляному резервуарі (так званий масляної мішок) на стороні мотоцикла і безперервно циркулює з масляного бака через двигун і назад в бак. Масляної бак з'єднаний з масляним насосом за допомогою шлангів замість насоса, встановленого у відстійнику і перекачує масло, як у більшості автомобілів і мотоциклів. Існує велика різниця в системі циркуляції масла в Sportster моделі. Резервуар первинного ланцюга також трохи відрізняється, на відміну від більшості відомих мотоциклів. У ньому немає оглядового скла, а також не передбачено наявність отвори для заповнення. Коли була проведена перша заміни рідини, ми були трохи спантеличені цим, тому було вирішено створити цю статтю, щоб полегшити дискомфорт потенційного DIY-ера. Хотілося б закликати гонщиків робити обслуговування мотоциклів самостійно, тому що це дійсно дозволяє їм бути ближче до їх машин і робить гонщиків більш обізнаними про сипучих кріпленнях, дірявих пломбах, які можуть вимагати уваги.

Кроки


  Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 1. Поїздите на байку трохи, щоб розігріти масло. Крім того, коли байк коштує протягом декількох днів, масло може витекти з масляного бачка в двигун. Так як це суха система масляного картера, ви будете зливати масло з бака і все, що в кінцевому підсумку в двигуні цього типу дренажу залишиться там і буде змішуватися з новим маслом після заміни. Крім того, тепле масло набагато плинне і буде стікати інтенсивніше.

 2. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 3. Зберіть інструменти. Вам знадобиться піддон, плоска викрутка, ключ для масляного фільтра, який є додатковим, і який часто не використовувався. Так як я єдиний, хто міняв фільтр на мотоциклі, я знаю, що його не треба затягувати занадто туго, щоб мати можливість відкрутити руками.

 4. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 5. Поставте байк на бічній стійці, помістіть піддон під байк поруч із заднім колесом і знайдіть шланг. Вільний кінець його буде підключений до пластикової заглушці, яка також служить кліпси, який утримує шланг і раму трубки.

 6. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 7. За допомогою пласкої викрутки відкрутіть хомут кріплення шланга і перемістіть його вгору від шланга повз пробки.

 8. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 9. Переконавшись, що дренажний піддон, в який буде текти масло, встановлений, витягніть пластмасову заглушку зі шланга і переконайтеся, що не отримали опік гарячою олією.

 10. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 11. Зачекайте, доки масло не стече. Злегка покачайте байк, а потім вирівняйте його. Потік масла повинен поновитися. Тримайте байк в вертикальному положенні, поки ви не помітите, що масло повністю витекло.

 12. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 13. Поставте байк тому на стійку. Ви повинні помітити потік знову. Зачекайте, поки він не закінчиться.

 14. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 15. Підключіть шланг із заглушкою, але не затягуйте зажим поки. Ви повернетеся до нього, виконавши наступні кроки.

 16. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 17. Перемістіть дренажний піддон під масляний фільтр і відкрутіть фільтр, дозволяючи маслу капати в дренажний піддон.

 18. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 19. Протріть місце фільтра насухо, заливши близько 100 грам свіжого масла в новий фільтр, покрийте його тонким шаром свіжого масла і закрутіть фільтр. Затягніть його руками на чверть обороту через точку, що сполучає прокладку з клапаном. Не затягуйте, якщо ви, тільки не використовуєте ключі для масляних фільтрів. Після того як прокладка, встане на місце, масло перестане протікати, як тільки тиск масла в мотоциклі не буде високою. Якщо виникає витік - затягніть трохи більше, але тільки трохи. Ніколи не повинно бути більше обертань, ніж початкові 1/4 обороту.

 20. Як поміняти масло і фільтр в Harley Davidson Sportster із двигуном Evolution
 21. Приберіть піддон назад в масляний резервуар і відкрийте пробку на резервуарі. До цього моменту ще трохи олії витече, і розіллється назовні. Після цього повторно встановіть пробку, затягніть хомут і скріпіть шланг назад на рамі трубки.

Поради


 • Люди використовують багато способів для запобігання витоку масла по всій рамі і інших деталей байка при заміні фільтра. Вважається, що найбільш практичним способом є просто дати маслу витекти назовні, а потім витерти деякі помітні краплі олії ганчіркою і відмити мотоцикл зі шлангом, звертаючи увагу на місця під фільтром, які були забруднені маслом. Це економить багато часу і знімає неспокій про витоки масла. Використаються спрей-подібні миючі засоби - вони дуже ефективно видаляють всі масло з галузі фільтра.

 • Якщо відкрити кришку маслоналивної горловини після видалення зливної пробки це дозволить маслу витекти.