Як Поміняти Місцями Колеса


Перестановка коліс має вирішальне значення, коли йдеться про те, щоб продовжити життя шинам, які ви купили. В процесі експлуатації при різних умовах водіння ваші шини піддаються нерівномірного зносу. Залежно від вашого стилю водіння, розумно міняти місцями шини кожні 6000 миль (9700 км), приблизно разом з кожною другою заміною масла. Читайте далі, щоб дізнатися, як додати в ваш арсенал механіка цей недорогий і легко економить гроші спосіб.

Кроки


Частина 1 з 2: Підйом Автомобіля


  Як Поміняти Місцями Колеса
 1. Візьміть домкрат. Ваш автомобіль укомплектований домкратом, так що ви можете за один раз замінити одне колесо. Але щоб поміняти місцями все колеса, вам потрібно підняти над землею весь автомобіль цілком. Найпростіший і дешевий спосіб зробити це - роздобути набір опор, який коштує приблизно 30 $. НЕ НАМАГАЙТЕСЯ зробити це за допомогою декількох домкратів.
  • Якщо ви не хочете купувати опори, то можна використовувати шлакоблоки. З іншого боку, ви можете встановити у себе в гаражі гідравлічний підйомник вартістю в кілька тисяч доларів.


  • Знайдіть поверхню з відповідним робочим рівнем. Запобігти ризику того, що піднятий автомобіль буде нестійкий, можна, працюючи на рівній поверхні. Затягніть стоянкове гальмо, перш ніж починати роботу, і заблокуйте колеса, які ви не ставили на опори, щоб машина не котилася вперед або назад, поки ви працюєте.
   • Якщо дорога йде під нахилом або якщо немає під'їзної колії, можна, витративши зовсім небагато часу, знайти порожнє місце на парковці перед супермаркетом.


   • Як Поміняти Місцями Колеса
   • Зніміть ковпаки і ослабте кріпильні болти. Поки ваш автомобіль все ще на землі, використовуйте крестовой балонний ключ і зніміть ковпаки, щоб дістатися до кріпильних болтів. Потім, за допомогою ключа ослабте болти, якими колесо прикручено до осі. Не виймати болти, просто послабте їх небагато для того, щоб вони легко відкручувалися, коли ви підніміть машину.
    • Зніміть один ковпак і використовуйте його як контейнер для зберігання болтів.


    • Як Поміняти Місцями Колеса
    • Підніміть машину. Використовуйте домкрат для того, щоб підняти кожен кут машини, і потім встановіть опори. Вивчіть інструкцію, щоб правильно їх встановити.
     • Використання чотирьох опор - це найлегший і найшвидший спосіб закінчити роботу, але деякі люди справедливо нервують, коли автомобіль знаходиться в повітрі. Якщо у вас всього дві опори, вам доведеться піднімати і опускати машину за допомогою домкрата кілька разів, оскільки процедура вимагає поміняти місцями передні та задні шини.

     • У кожному разі, скласти схему перестановки, перш ніж зняти будь-які колеса, - це гарна ідея.


     Частина 2 з 2: Перестановка Колес

     1. Перевірте рисунок протектора на шинах. Колеса бувають спрямовані і ненаправлення. Спрямовані шини мають строго направлений малюнок протектора, як правило, з канавками, призначеними для того, щоб відводити воду і пісок назовні, щоб поліпшити управління. З цієї причини не можна міняти місцями спрямовані шини з боку водія і шини з боку пасажира і навпаки. Ненаправлення шини виглядають однаково, і міняти місцями колеса з боку водія на пасажирські колеса абсолютно безпечно.
      • Для спрямованих шин ротація означає, що вам потрібно поміняти місцями переднє колесо з боку водія із заднім водійським колесом і навпаки.

      • Для ненапрямлених шин в звичайних умовах ротація означає заміну переднього водійського колеса на заднє пасажирське. Заднє колесо з боку водія стає на місце переднього колеса з пасажирського боку, і обидва задніх колеса переміщаються до передньої частини автомобіля. При такому варіанті ви можете бути впевнені в тому, що зробите повну ротацію шин в два підходи і забезпечите максимально довгий термін служби шин.


      • Як Поміняти Місцями Колеса
      • Відкрутіть кріпильні болти з першого колеса, яке ви підняли, і зніміть його. Відкотити колесо до нового місця. Слідкуйте за болтами і тримайте їх ближче до осі, з якою вони були зняті. Різьблення повинна бути однаковою, але взагалі їх розташування повинне бути прив'язане до автомобіля, а не до колеса.

      • Як Поміняти Місцями Колеса
      • Переставляйте шини правильно по схемі. Якщо ви підняли машину повністю, просто переставте колеса, розмістіть їх на маточинах і вручну затягніть кріпильні болти.
       • Якщо у вас є тільки дві опори, і вони обидві зайняті, наприклад, в задній частині автомобіля, тоді ви почнете з того, що зніміть два задніх колеса. Потім, вам буде потрібно переставити заднє водійське колесо на місце переднього водійського колеса. Трохи підніміть машину домкратом з цього боку, зніміть колесо, встановіть нове, затягніть болти і опустіть домкрат. Потім перенесіть це переднє колесо до задньої частини авто з пасажирського боку, і т.д. Продовжуйте переміщатися навколо машини, міняючи місцями колеса у відповідному порядку (за схемою).


       • Як Поміняти Місцями Колеса
       • Опустіть машину. За допомогою домкрата піднімайте кожну сторону автомобіля доти, поки не зможете безпечно видалити опори, і потім опустіть машину. До цього переконайтеся, що достатньо закріпили колеса. Ви повинні зуміти розгойдати колесо взад-вперед.

       • Як Поміняти Місцями Колеса
       • Затягніть болти, використовуючи балонний ключ. У більшої частини машин колесо кріпиться на 6 болтах. Коли ви повністю опустили машину, затягніть болти за допомогою ключа, затягнувши один болт, додавши чверть обороту, потім болт прямо навпроти першого, потім болт, що знаходиться поряд з першим, і т.д.
        • Якщо у вас є динамометрический гайковий ключ, ви можете використовувати його, щоб остаточно затягнути болти з певним значенням крутного моменту (згідно специфікації). Для більшості машин це 108,5 - 135,6 Нм. Для вантажівок - 122 - 189,9 Нм.


        • Як Поміняти Місцями Колеса
        • Встановіть ковпаки назад на колеса, повернувши на місце болти. Перевірте тиск в шинах і при необхідності підкачайте їх.

        Поради

        • Ротація шин - це прекрасна можливість почистити диски, колісні арки, а також оглянути шини на предмет прихованих дефектів або проколів. Крім того, не пошкодуйте часу на огляд колісних арок і на те, щоб очистити від сміття будь-який пристрій охолодження гальм.

        Попередження

        • Багато автомайстерні використовують пневматичний пристрій для того, щоб відкрутити або закрутити болти в вашому автомобілі. Проте, дуже невеликий відсоток цих майстерень не дотримуватися рекомендацій при затягуванні наконечників, і використовують зусилля більше 200 Нм. Зайве сильне затягування наконечників призводить до того, що людині середньої статури і зростання надзвичайно складно їх відкрутити.

        • Коли міняєте шину або переставляєте колеса, не забудьте «заблокувати» їх, щоб не допустити ніякого руху автомобіля в процесі роботи. Для цього можна використовувати середнього розміру камінь або короткий дерев'яний брусок (башмак) з рівною поверхнею, розташувавши його позаду чи попереду протилежній шини. (Якщо міняєте ліве заднє колесо, заблокувати потрібно праве переднє, і т.д.)