Як поміняти свічки запалювання


Якщо говорити спрощено, то бензиновий автомобіль рухається за допомогою контрольованих спалахів енергії, а свічки запалювання беруть участь у створенні цих спалахів. З котушки запалювання на свічі подається електричну напругу, запалюючи паливо. Ця структура є частиною будь-якого бензинового двигуна внутрішнього згоряння та ховається під капотом більшості сучасних автомобілів. Як і все на світі, свічки з часом зношуються. Але якщо озброїтися відповідними знаннями та інструментами, то перевірка і заміна свічок запалювання - завдання порівняно прості. Для отримання більш детальної інформації читайте далі.

Кроки


Метод 1 з 2: Зняття старих свічок


  Як поміняти свічки запалювання
 1. Знайдіть, де у вашому автомобілі розташовані свічки запалювання. Відкривши капот, шукайте пучок з 4-8 товстих високовольтних проводів. З одного боку цього пучка кінці проводів сходяться дуже близько один до одного, а з іншого - розбігаються до різних точок двигуна. У цих точках розташовані свічки, а до них-то і підключені дроти через довгі наконечники.
  • У чотирициліндрових двигунів свічки, як правило, розташовані зверху в один ряд.

  • У шести- і восьмициліндрових двигунів рівну кількість свічок перебуває з обох сторін мотора.

  • У деяких машинах двигун прикритий красивим кожухом, який доведеться зняти, щоб побачити дроти і простежити за ним свічки. Відкрийте інструкцію до вашого автомобіля і знайдіть місце, в якому описується розташування свічок запалювання, їх кількість, розмір ключа, необхідного для їх викручування, і величина свічкового зазору.


  • Як поміняти свічки запалювання
  • Перед зняттям свічок дайте двигуну охолонути. Якщо машина деякий час пропрацювала, то свічки можуть виявитися досить гарячими. Тому приступайте до демонтажу тільки на остившем двигуні. Поки мотор ще гарячий, ви можете скрасити своє очікування, підготувавшись до процесу: зібрати необхідні інструменти, дістати фартух і рукавички, почитати інструкцію і взагалі, налаштуватися на позитив. Для заміни свічок вам потрібні:
   • ключ-тріскачка;

   • подовжувач ключа;

   • свічкова головка (зазвичай вона присутня в наборі торцевих головок);

   • щуп-вимірювач свічкового зазору (його можна купити в будь-якому автомобільному магазині).


   • Як поміняти свічки запалювання
   • Зніміть першу свічку. Від'єднайте високовольтний провід. Для цього міцно візьміться за свічковий наконечник якомога ближче до його закінчення і, м'яко похитуючи, тягніть, поки наконечник не зніме, оголивши свічку. Не намагайтеся його висмикувати різко і з силою, інакше ви ризикуєте підкинути собі додаткову робітка. Надіньте на тріскачку подовжувач і свічковий голівку, насадите головку на свічку і викрутити свічку з двигуна.
    • Якщо вам потрібно перевірити, чи не час міняти свечи, то буде достатньо зняти тільки одну і виміряти її зазор. Якщо свічка сильно зношена, то сходіть в магазин запчастин, купіть комплект нових свічок і тільки потім знімайте інші. Має сенс міняти свічки по одній, щоб не переплутати проводу. Свічки спрацьовують по черзі, тому неправильне підключення проводів може призвести до того, що двигун буде працювати нерівно або взагалі відмовиться заводитися.

    • Якщо з якоїсь причини вам потрібно викрутити всі свічки одночасно, то заздалегідь приготуйте клейку маркувальну стрічку, щоб помітити дроти і не переплутати їх при наступному підключенні.


    • Як поміняти свічки запалювання
    • Виміряйте свічковий зазор. Найчастіше він становить 0,7..1,5 мм, але може трохи відрізнятися в ту або іншу сторону на вимогу виробника автомобіля або якщо свічки нестандартні. Подивіться, яке оптимальна відстань між електродами вказано в інструкції, і виміряйте щупом зазор у знятої свічки.
     • Якщо виміряне відстань більша необхідного, але свічка виглядає ще непогано і забезпечена регульованим електродом, то у вас є два варіанти. По-перше, можна спробувати повернути зазор на місце, потихеньку підгинаючи зовнішній електрод в напрямі внутрішньої і постійно контролюючи зазор, доки він не досягне нормальною величини. По-друге, можна просто купити нові свічки. Зазвичай рекомендується саме цей варіант. Свічки відносно недорогі, і в разі проблем має сенс відразу ж їх міняти. Так ви виключіть сумніви у справності свічок і будете впевнені, що іскроутворення відбувається, як треба.

     • Якщо ви вирішили надалі міняти свічки самостійно, то при відвідуванні автомагазину не пошкодуйте грошей і на маленький щуп-вимірювач зазору. Це - всього лише маркіроване металеве кільце, яке для вимірювання зазору просовують між електродами свічки.


     • Як поміняти свічки запалювання
     • Оцініть стан свічок. Майте на увазі, що навіть цілком справні свічки будуть злегка бруднуватими, коли ви їх дістанете. Але якщо ви виявите навколо електродів підпалини або білі в'язкі або чорні сажові відкладення, то свічки пора міняти.
      • Якщо свічки викривлені, закопчені або механічно пошкоджені, значить, в двигуні виникли проблеми, і вам пора відвідати моториста.


      Метод 2 з 2: Установка нових свічок

      1. Купіть на заміну правильні свічки. Інформацію про те, які свічки потрібні, ви можете почерпнути з керівництва до автомобіля. Як варіант, повідомте продавцеві автомагазину марку, рік випуску і модель двигуна своєї машини і попросіть його дізнатися за каталогами, які свічки вам підійдуть. Взагалі кажучи, існують буквально сотні різновидів свічок запалювання. Один від одного вони відрізняються величиною зазору, матеріалом і, звичайно ж, ціною - від 30 р. до 3000 р. за одну штуку. У дорогих свічок електроди виготовлені із застосуванням цінних металів (платина, ітрій, іридій) - такі покриття суттєво збільшують термін служби свічки. Спробуйте обговорити свій вибір з продавцем.
       • Є один практичний рада: на заміну купуйте точно такі ж свічки, як стояли до цього. Не варто брати варіанти подешевше, але також не має сенсу покращувати те, що і без того прекрасно працює. Адже виробник не з бухти-барахти встановив на заводі ці свічки! Так що, не ускладнюйте процес і купуйте те ж, що і було встановлено.

       • Ви можете купити свічки з фіксованим або регульованим зазором. Якщо ви готові до періодичних перевірок і подправки, то свічки з регульованим зазором - це ваш вибір. Крім усього іншого, не забудьте ще до покупки виміряти зазор у вибраних вами свічок і переконатися, що він відповідає вимогам виробника. Якщо ви це зробите, то будете точно впевнені, що не помилилися. Дістаньте свічки з упаковки і виміряйте зазори щупом.


       • Як поміняти свічки запалювання
       • Якщо є необхідність, перед установкою нових свічок очистіть посадочні місця. Раз вже ви узялися міняти свечи, то заодно перевірте високовольтні дроти на предмет зносу і почистіть свічкові колодязі. Скористайтеся дротяної щіткою або потоком стисненого повітря з компресора і приберіть з колодязів всю грязь. Має сенс проводити очищення ще до того, як ви витягли старі свічки. Дроти, якщо потрібно, замініть.

       • Як поміняти свічки запалювання
       • Вставте нові свічки і затягніть їх тріскачкою. За допомогою свічковий головки вийміть з двигуна старі свічки і наживите на їх місце нові. Докрутили кожну до упору рукою, а потім - трохи затягніть тріскачкою (скажімо, на 1/8 обороту). Дивіться, що не переплутайте високовольтні проводи - встановіть кожний наконечник туди, де він перебував спочатку. Не забудьте видалити маркувальну стрічку.

       • При бажанні, змастіть свічки перед установкою. Якщо блок вашого двигуна виконаний з алюмінієвого сплаву, то змажте свічковий різьбу невеликою кількістю протівозадірной пасти - вона запобігає хімічну реакцію на стику різнорідних металів. До того ж, можете нанести на внутрішню частину клем наконечників трохи діелектричної силіконової змазки - тоді наступного разу наконечники зніматимуться помітно легше.

       Поради

       • При знятті тягніть і похитуйте тільки наконечник, але ні в якому разі не сам високовольтний провід. Якщо ви відірветься дріт від наконечника, то вам доведеться купувати комплект нових високовольтних проводів. Існують спеціальні інструменти, призначені спеціально для цієї операції.

       • Якщо ви будете міняти свічки по одній, то інші дроти залишаться на своїх місцях, і ви їх точно не переплутати при підключенні.

       • У дизельних двигунів немає свічок запалювання.

       • Якщо ви хочете бути впевненими в тому, що свічки не бовтаються і не закручені занадто сильно, то затягуйте їх динамометричним ключем. Момент затягування можна дізнатися в керівництві по ремонту або в дилерському сервісі.

       • Свічкова головка відрізняється від звичайної торцевої головки тим, що всередині неї є спеціальний ущільнювач, який фіксує свічку в голівки. Якщо ви все-таки вирішите скористатися звичайною голівкою, то ризикуєте упустити свічку. Тоді електрод майже напевно погнётся, зазор зміниться, і вам доведеться очищати свічку від бруду і знову виставляти зазор.

       • Неважливо, чи займаєтеся ви обслуговуванням своєї машини самостійно або їздите для цього до майстру, але має яскраво виражений сенс дістати набір дилерських посібників з ремонту та обслуговування вашого автомобіля, видаваних виробником. Такі керівництва, як правило, набагато повніше, ніж продаються всюди звичайні автокниги.

       • Якщо двигун якийсь час працює з нефункціонуючої свічкою, то під нею скупчується паливо, заливаючи її. Щоб спалити цей надлишок навіть після заміни свічки, двигуну потрібно пропрацювати не менше однієї хвилини - тільки після цього вирівняються обороти і пропаде тряска. Просто запам'ятайте: для згоряння великої кількості палива потрібне велика кількість повітря (набагато більше, ніж засмоктується за кілька циклів роботи двигуна).

       • В багатьох сучасних машин свічки розташовані так, що до ним дуже важко підлізти. Тому першим ділом знайдіть під капотом все свічки і подумайте над тим, як ви збираєтеся знімати кожну із них. Можливо, спочатку вам буде зручніше поміняти важкодоступні свічки, а вже потім - легкодоступні.

       • Постарайтеся нічого не упускати в свічкові колодязі. Видувайте компресором пил і бруд ще до зняття старої свічки. Якщо ви все ж скинулися в порожній колодязь який-небудь сміття, то запустіть двигун без цієї свічки, і поршень з гучним бавовною виштовхне з колодязя порцію змішаної зі сміттям паливної суміші.

       • В останні десятиліття культура виробництва досягла такого рівня, що регулювати зазор у нових свічок не потрібно практично ніколи.

       • Перевірте і перевірте номер свічок запалювання. У більшості випадків свічки не мають людських назв - вони пронумеровані. 45 і 46 або будь-які інші комбінації цифр дуже легко сплутати, наприклад 5245 і 2425 (ніяких запам'ятовуються чисел, типу 1945 або 1812; а адже навіть у Сочі є 2014). Запишіть вдома цей номер, а в магазині дістаньте папірець і порівняйте з тим, що зазначено на упаковці. Адже ви могли згадати неправильно, наприклад, 5224 замість 2425, потім довелося б знову їхати за іншими свічками, а двигун-то гріється!

       Попередження

       • Дайте двигуну охолонути перед заміною свічок. Це може зайняти досить довгий час, тому що свічки сильно нагріваються.

       Що вам знадобиться

       • Запасні свічки

       • Торцева головка або свічкова торцева головка відповідного розміру

       • Ключ-тріскачка з подовжувачем

       • Щуп-вимірювач свічкового зазору (опціонально)

       • Протизадирне паста

       • Діелектрична силіконова змазка

       Додаткові статті

       • Як відрегулювати зазор у автомобільній свічки