Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів


Пробита прокладка головки блоку циліндрів (ГБЦ) - досить неприємна проблема. Коли антифриз потрапляє в масло, то з вихлопної труби автомобіля починає валити молочно-білий дим, рівень антифризу постійно знижується, а масло дуже швидко погіршує свої властивості. Ця ситуація може привести до серйозної поломки двигуна. Однак якщо ви не можете чекати, поки майстри проводитимуть діагностику і міняти прокладку, то можете спробувати реанімувати прокладку самостійно за допомогою спеціального герметика. Читайте далі, і ви дізнаєтеся, як це робиться.

Кроки


Метод 1 з 2: Швидка герметизація


  Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 1. Видаліть з радіатора всю охолоджуючу рідину. Після виливання антифризу промийте систему. Для цього можна скористатися спеціальною промивної рідиною для систем охолодження; такий засіб можна купити в будь-якому автомагазині за ціною, еквівалентною 3 доларам. Спосіб застосування, як правило, докладно викладено на пляшечці або упаковці.

 2. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 3. Заповніть систему охолодження остиглого двигуна дистильованою водою. Залиште місце для герметика.

 4. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 5. Долийте в воду спеціальне герметизуюче засіб для систем охолодження, наприклад, Blue Devil.

 6. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 7. Долийте в охолоджуючу систему дистильовану воду і видаліть повітряні пробки. Додавайте воду, поки рівень рідини в системі не досягне максимальної позначки.

 8. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 9. Закрийте кришку радіатора.

 10. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 11. Заведіть автомобіль і дайте двигуну попрацювати півгодини на холостих обертах (в залежності від інструкцій до герметику, інтервал часу може відрізнятися). Багато виробників навіть рекомендують проїхати кілька кілометрів з герметиком в системі.

 12. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 13. Видаліть воду з герметиком з системи охолодження. Відкрийте всі зливні / заливні отвори системи охолодження і залиште автомобіль на 24 години.

 14. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 15. Ще раз промийте систему охолодження водою. Заповніть систему охолодження водою до максимального рівня, а потім осушите її. Після цього, нарешті, заповніть систему охолодження необхідною кількістю антифризу (або суміші концентрату з водою).

 16. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 17. Не забудьте видалити з системи охолодження повітряні пробки. Заведіть двигун і дозвольте йому прогрітися. Після цього знайдіть і відкрийте спеціальний повітряний клапан, а також відкрийте пробку радіатора. Як тільки з клапана поллється цівка води, закрийте його, долийте в радіатор антифриз до максимальної позначки і закрийте пробку радіатора.

Метод 2 з 2: Герметизація прокладки ГБЦ за тиждень

  Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 1. Видаліть з системи охолодження весь антифриз. Потім залийте в систему дистильовану воду, залишивши достатньо місця для герметика. І, нарешті, вилийте в систему охолодження сам герметик.

 2. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 3. Відкрийте кришку радіатора. Заведіть двигун і дайте йому попрацювати на холостих протягом 15 хвилин. Закрийте кришку радіатора і почекайте ще 15 хвилин. Після цього заглушите двигун і доторкніться рукою до верхнього і нижнього патрубкам радіатора. Якщо верхній патрубок набагато гаряче нижнього, то почекайте, поки двигун трохи охолоне, знову відкрийте пробку радіатора і долийте в систему охолодження води до максимального рівня.

 4. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 5. Не закриваючи пробку радіатора, заведіть двигун. Хвилин п'ять підтримуйте обороти холостого ходу на рівні 2500-3000 об / хв. Потім закрийте пробку радіатора, зробите коротку поїздку на 10-15 км і знову перевірте різницю температур патрубків радіатора. Якщо вони однаково гарячі, то все в порядку. Якщо ж ні, то десь в системі охолодження утворилася повітряна пробка. Багато двигуни обладнані спеціальним повітряним клапаном, створеним спеціально для видалення таких пробок. Якщо у вас є цей клапан, то задійте його. Існують і інші способи видалення повітряних пробок із системи охолодження. Зараз саме час ним скористатися.

 6. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 7. Поїздите з герметиком в системі тиждень-другий.

 8. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 9. Повністю осушите систему охолодження, видаливши з неї суміш герметика з водою. В даному випадку користуватися промивним засобом не можна.

 10. Як привести в порядок пробиту прокладку головки блоку циліндрів
 11. Залийте антифриз в систему охолодження. Як варіант, можна скористатися концентратом; в такому випадку спочатку залийте в систему не більше половини обсягу концентрату (чим менше - тим краще), а потім долийте дистильованої води. Утримайтеся від таких засобів, як Extended Life або Dexcool.

Поради

 • Якщо ви помітили, що пошкоджена прокладка пробки радіатора, то відразу ж замініть її.