Як запобігти насильству над дітьми


Першого червня весь світ відзначає День Захисту Дітей, в цей час піднімаються питання протидії насильству над дітьми та боротьби з бездоглядністю над дітьми. Згідно зі статистикою щороку реєструється три мільйони випадків насильства над дітьми, але за оцінками фахівців реальна цифра перевищує наведену в офіційних документах в три рази. Статистика свідчить, що кожен день від насильства гине чотири дитини, трьом з яких немає ще й чотирьох років. Неймовірно, але факт: кожні десять секунд насильству піддається одна дитина.

Батьківська частка не легка і, напевно, кожного батька дитина доводив до ручки. Насправді, бути батьком - це одне з найважчих випробувань для будь-якої людини. Дрібниці повсякденному житті накопичуються у величезну купу проблем, яка висить мертвим вантажем на плечах батьків, і одного разу ситуація розжарюється до межі і батькам здається, що вони більше не володіють становищем. У такі моменти важливо охолонути і взяти тайм-аут, щоб скинути з себе тягар накопичених проблем. Все, що допомагає позбутися батькам та їх дітям від давить відчуття безвиході, скорочує ризик виникнення насильства в сім'ї. Дізнайтеся, ніж ви можете полегшити життя дітей, і убезпечити їх від насильства. Чи не закривайте очі на проблеми беззахисних дітей.

1.


Вчіться розпізнавати передумови до насильства над дітьми, щоб ще в зародку викорінити проблему.

Щоб запобігти насильству над дітьми, важливо вміти розпізнавати перші ознаки і симптоми насувається трагедії: так, побачивши «сигнал тривоги», ви зможете ще на корені запобігти насильству над дітьми. Наприклад, тілесні «тривожні дзвіночки» - це незрозуміло звідки взялися опіки, порізи, синці, рубці, сліди укусів. Пам'ятайте, що бездоглядність теж є формою насильства. Ознаки бездоглядності - це невідповідна під погоду одяг, недотримання дитиною гігієни, виснаження, або будь-які інші кричущі ознаки відсутності батьківського нагляду.

2.


Стати другом дітей і проявляйте свою турботу про них.

Щоб запобігти насильству над НЕ чужим для вас дитиною, станьте його другом. Подбайте про нього і підтримайте його, коли він прийде до вас за допомогою. Покажіть дитині, що вам не байдужа його доля. Якщо дитина знає, що на вас можна покластися, то, найвірогідніше, саме до вас він звернеться за допомогою, якщо буде мати потребу в такої.

3.

Допоможіть батькам, які переживають важкі хвилини свого життя, і перекладіть на час турботу про їхніх дітей на себе.

Щоб запобігти насильству над дітьми, простягніть руку допомоги батькам, які гостро її потребують. Часто доведені до ручки батьки страждають від того, що в їх становище ніхто не хоче увійти. Запропонуйте їм свою тимчасову допомогу в турботі над дитиною, так, у батьків з'явиться час, щоб перевести дух і зібратися з думками.

4.

Повідомте про можливе насильство над дитиною в поліцію або до органів опіки та піклування.

Щоб запобігти насильству над дітьми, повідомте про можливе або вже доконаний факт насильства в поліцію або до місцевих органів опіки та піклування. Багато людей не наважуються повідомити у відповідні інстанції те, що їм відомо, бо бояться виставити можливо і невинну людину винним. Пам'ятайте, що краще помилитися, ніж поставити життя дитини під загрозу. Також ви завжди можете анонімно повідомити про можливе факт насильства. Прислухайтеся до своєї інтуїції і не забувайте, що на карту поставлено життя дитини.
{LikeAndRead}

5.

Не струшуйте малюка. Якщо ви не в дусі, ніколи не намагайтеся читати моралі малюкові.

Щоб запобігти насильству, ніколи не дозволяйте батькам, які вийшли з себе, повчати дитину. Відведіть дитину з-під удару батьківського гніву, і чекайте, поки батько не заспокоїться. Плаче малюк може вивести з себе будь-якої людини, тому ніколи не трусіть малюка.

6.

Наберіть номер телефону довіри.

Якщо у вас проблеми в сім'ї або ви знаєте про факти насильства над дітьми в інших сім'ях, то без зволікання набирайте номер телефону довіри поліції або органів опіки. Там вас в будь-який час вислухають і поставляться з розумінням. Дзвінок буде анонімним. Ви більше не одні перед обличчям виниклої проблеми, вам завжди допоможуть, якщо ви звернетеся за допомогою. Також можна зайти на сайт органів опіки і дізнатися всю інформацію щодо запобігання насильства над дітьми та з улагоджування конфліктних ситуації в сім'ї.{/LikeAndRead}