Як боротися з істериками у дитини


Маленькі діти використовують істерики, щоб висловити своє невдоволення. Особливо часто вони так чинять у віці, коли тільки починають ходити, і ще не знають, як краще висловити свої бажання. Однак такі спалахи можуть продовжуватися і в старшому віці, якщо дитина засвоїла, що істерика - це кращий спосіб домогтися свого. Ось чому важливо зупинити істерики, поки малюкові 2-3 роки. Хоча ще не пізно вирішити цю проблему, якщо дитина старше цього віку. Це лише займе трохи більше зусиль і часу.

1.


Ніколи не давайте дитині те, що він просить криком. Це лише навчить його тому, що спалах гніву ефективно працює. Як тільки малюк зрозуміє, що капризами він нічого не доб'ється, він перестане так себе вести. Однак якщо після 20 хвилин крику і плачу ви здаєтеся і даєте дитині те, чого він хоче, він вирішить, що для результату потрібно кричати довго, і це лише погіршить ситуацію. Крім того, якщо ви піддаєтеся на істерику будинку, малюк швидко зрозуміє, що на людях крик працює ще ефективніше.

2.


Слідкуйте за своєю поведінкою. Якщо ви самі вступаєте в бій по будь-якій дрібниці, то і ваша дитина вирішить закочувати істерики, щоб вплинути на вас.

3.

Ігноруйте істерики. Ці напади - метод, за допомогою якого дитина намагається повністю заволодіти вашою увагою. Навіть негативну увагу - це увага. І це те, чого діти хочуть. Ігноруйте така поведінка, і дитина зрозуміє, що це не працює. Навіть якщо ви постійно кричіть і ругаетесь, ви все одно звертаєте на нього увагу.

4.

Надайте дитині вибір. Розкажіть малюкові, що йому можна взяти або зробити замість того, щоб закочувати істерику, і підіть. Після того, як розкажіть йому про вибір, не зважайте на нього уваги. Наприклад, ваша дитина хоче печива прямо перед обідом. Запропонуйте йому щось більш корисне, наприклад, яблуко і скажіть, що після обіду він може отримати печиво. Якщо дитина дійсно хоче їсти, він погодиться і на корисний перекус. Якщо ж він не голодний і продовжує кричати і просити печиво, просто підіть і ігноруйте його поведінку.
{LikeAndRead}

5.

Після того, як напад істерики пройшов, поговоріть з дитиною про те, що можна сказати і що можна зробити, якщо він засмучений або хоче вашої уваги. Нагадайте йому, що якщо попросити про щось ввічливо, то можна отримати це набагато швидше. Також поясніть дитині, що коли ви відповідаєте йому «ні», у вас завжди є на це причина.
{/LikeAndRead}