Як бути щасливим батьком-одинаком


Батькам, які виховують дітей самі, доводиться нелегко, адже поруч немає вірного супутника життя. Спробуйте подивитися на ситуацію по-іншому і стати щасливішими.

1.


Зосередьте увагу на дітях. Якщо вони - головне у вашому житті, вони відчують це і дадуть відповідь тим же. Якщо ваші діти бачать, що ви розбиті, пригнічені і відчуваєте невпевненість через самотність, вони відчують це і будуть відчувати ті ж почуття страху і незахищеності по відношенню до вас. Бути батьком-одинаком - не покарання понад, але якщо ви сприймаєте це так, ваші діти будуть вважати так само.

2.


Пізнайте себе. Якщо зараз у вас немає близьких відносин з ким-небудь, у вас з'явилася відмінна можливість пізнати себе, і навчитися відчувати себе комфортно на самоті. Відвикайте думати, що краще посидіти вдома, ніж іти кудись поодинці, навчитеся відчувати себе комфортно, якщо йдете пообідати куди-небудь з улюбленою книгою в руках або вирішили піти в кіно на фільм, який завжди хотіли подивитися, але не могли з- за небажання свого партнера. Жахливо бачити, як ваші друзі переходять від одних поганих відносин до інших таких же, тому що воліють бути хоча б в поганих відносинах, ніж залишатися на самоті.

3.

Покажіть своїм дітям зразок для наслідування на прикладі людини, виконуючого роль відсутнього батька. Я не закликаю знайти заміну татові чи мамі - навпаки, сприяє спілкуванню дітей з дядьками, дідусями, тітками, бабусями або друзями, що володіють цінними моральними якостями, це допоможе прищепити дитині правильне уявлення про роль в сім'ї відсутнього батька.
Своїх дітей я усиновила, батька у них немає. На початку нашого сімейного життя я помилково вважала, що зможу дати своїм дітям ВСЕ, що зміг би дати їм чоловік, але я помилялася. Найкраще, що я можу для них зробити, як мати-одиначка - це дозволити їм регулярно спілкуватися з чоловіками, які зможуть їх підтримувати, слухати і грати з ними, і які проявляють кращі якості чоловічого характеру. Таку можливість я знайшла в церкві.

4.

Ваші діти повинні знати, що вони доповнюють вас. Якщо ви вважаєте, що без чоловіка або дружини ви - пусте місце, так будуть думати і ваші діти. Якщо ви вирішите, що ви - і так повна сім'я, і будете дотримуватися цього принципу, діти теж в це повірять. Якщо я ніколи не зустріну свою другу половину, з якою захочу провести залишок життя, я і так буду щаслива з дітьми. Якщо я все ж зустріч такого чоловіка, я буду тільки щасливішим!
{LikeAndRead}

5.

Якщо ваші діти вже досить дорослі, щоб все розуміти, і їх хвилює той факт, що у них немає тата чи мами, поясніть їм, що не бачите в цьому проблеми. Скажіть їм, що вони і є ваша сім'я, і що вам для щастя не потрібен хтось ще, але коли прийде час і у вас з'явиться відповідний кандидат, ви цілком могли б подумати про появу у вашій сім'ї нової людини.
Якщо вони розуміють, що ніхто на вас не тисне, ви не турбуєтеся і не переживаєте через свого самотності, вони теж не будуть переживати.

6.

Зрозумійте, що ви не зможете бути і мамою, і татом одночасно. Якщо ви чоловік, ви не зможете дати дітям те, що дасть їм матір, бо ви чоловік. І навпаки, будучи жінкою, ви не зможете замінити батька і те, що він дає дітям. Давайте дітям найкраще, що можете дати саме ви, але звертайтеся за допомогою до друзів і сім'ї, щоб вони допомогли заповнити прогалини в житті дитини, що виникають через відсутність у ній другого батька.
{/LikeAndRead}