Як відучити малюків кусатися


Коли моїм синам було приблизно півтора-два роки, у них була звичка кусатися. Вони ніколи не кусали сторонніх людей, завжди тільки мене і чоловіка. Оскільки я не мала уявлення про те, як відучити їх кусатися, я придумала, як це зробити так, щоб всіх все влаштовувало. Головне - озброїтися терпінням і любов'ю.

1.


Звичайно ж, насамперед ми хотіли відучити дітей кусатися цілком і повністю. Потрібно відзначити, що маленькі діти беруть до рота практично все підряд. Кусаючи течку і матусю, вони просто досліджували навколишній світ, грали і дивилися на нашу реакцію.

Так як діти ніколи не кусали нікого, крім мене і мого чоловіка, ми не турбувалися про те, що може постраждати хтось ще, включаючи інших малюків, з якими вони грали. Було очевидно, через те, що ми турбуємося, діти кусатися не перестануть. Швидше, наша паніка була для них бажаною реакцією. Спроба переконати дітей у тому, що так робити недобре, теж не увінчалася успіхом, тому стало ясно, що потрібно використовувати іншу тактику.

2.


Найкраще постаратися відволікти дитину або направити його увагу на інший об'єкт. Якось перед сном я думала про проблему і мені в голову прийшла дивна ідея. Я подумала, що не варто забороняти їм кусатися, краще показати, як ще це можна робити.

Знаю, звучить безглуздо, але у мене вийшло. Я показала, що якщо вони хочуть вкусити матусю, вони не повинні кусати її зубами. Вони запитали:
- Чому?
- Тому що мені боляче, - відповіла я.
Потім я неболяче вкусила за руку їх і побачила їх здивування. Вони терли вкушене місце, ніби я дійсно зробила їм боляче і дулі, щоб не боліло. Потім, поки вони не відволіклися, я вкусила їх ще раз, але вже ніжно, губами. І засміялася. Вони засміялися у відповідь і теж стали кусати мене губами. Проблема була вирішена, а у нас з'явилася нова гра. Але тривала вона недовго, до тих пір, поки їм не захотілося спробувати щось нове, тоді покусування перетворилися на поцілунки.

3.

Напевно, цей метод не підійде для всіх ситуацій, але мені було потрібно швидке рішення. Я вже знала, що одного разу впоралася завдяки тому, що змогла відвернути їх увагу, тому я спробувала цей метод і в даній ситуації.

Повинна сказати, що метод спрацював в моїй родині і може не допомогти у вашій. Але мені він дійсно допоміг, і якийсь час по тому мої діти зовсім перестали кусатися, навіть жартома. Їх покусування поступово перетворилися на поцілунки, на які вони негайно отримували відповідні поцілунки.

Я сподіваюся, що ви зумієте впоратися з незвичайними способами ваших дітей досліджувати навколишній світ. Ми всі живемо і постійно чомусь вчимося.

4.

Існує безліч інших порад про те, як відучити малюків кусатися. Почитайте їх і знайдіть свій спосіб, який допоможе вашій родині.
{/LikeAndRead}