Як відучити дитину смикати дітей за волосся


Смикання за волосся - типове вираз дитячої агресії. Однак те, що воно типово, не означає, що воно прийнятно. У всіх дітей є свої капризи, але деякі діти смикають інших за волосся частіше, ніж інші, і продовжують робити це навіть тоді, коли хлопці такого ж віку давно перестали цим займатися. У такому випадку вам потрібно діяти рішуче, щоб зупинити погану поведінку дитини. Це займе час і зажадає від вас терпіння і активних дій. Але відучити дитину смикати інших за волосся можливо, навіть якщо здається, що він ніколи не перестане це робити.

1.


Визначтеся з покаранням. Це має бути щось, що дитина не любить. Наприклад, можна поставити пустуна в кут. Фізичне покарання не підходить, так як ляпанець або запотиличник лише зміцнить віру вашого чада в те, що фізична агресія - допустимий спосіб вирішення проблем.

2.


Виробіть план дій для будинку і для громадських місць. Визначте, чим вони будуть відрізнятися. Коли інцидент знову станеться, будьте готові діяти. Попередьте дитину про наслідки, змусьте його вибачитися, відберіть у нього іграшку або просто підіть.

3.

Завжди використовуйте один і те ж покарання. Попередьте всіх, хто стежить за дитиною, щоб використовували той же метод. Коли малюк знає, що очікувати покарання слід щоразу, коли він погано себе веде, і знає, що покарання не уникнути, він швидко позбудеться поганої звички.

4.

Спробуйте зрозуміти причину, по якій дитина смикає інших за волосся. У більшості випадків така поведінка викликано його злістю. Поспостерігайте за тим, як грає ваша дитина з іншими дітьми, щоб побачити, що відбувається до того, як він починає смикати когось за волосся.
{LikeAndRead}

5.

Втрутьтеся. У певних ситуаціях ви можете запобігти інцидент, переключивши вашого малюка на інший вид діяльності або повівши на іншу ігрову площадку. Якщо ваша дитина смикає за волосся тільки одного конкретного знайомого, не дозволяйте їм грати разом або уважно спостерігайте за їх грою, щоб встигнути вчасно запобігти погану поведінку.

6.

Розкажіть своєму малюкові про можливі альтернативні варіанти. Діти часто смикають інших за волосся, коли не знають, як ще вступити до ситуації, що склалася. Поясніть їм, як ще можна себе вести, щоб вони зрозуміли, що у них є вибір. Розіграти з дитиною сценки, щоб наочно показати йому, як правильно чинити.

7.

Заохочуйте хорошу поведінку. Коли дитина замість смикання волосся надходить по-іншому, не забувайте його хвалити. Уточнюйте, що саме він зробив правильно, і як це здорово, що він веде себе добре.
{/LikeAndRead}