Як робити дитині заспокійливий масаж


Масаж надає розслабляючу дію, покращує сон і допомагає встановити більш близький контакт між мамою і дитиною через дотик. Масаж робить на організм малюка різнобічну дію - стимулює фізичний і розумовий розвиток, є відмінним загальнозміцнюючим засобом і профілактикою різних захворювань, в тому числі і неврологічних. Найпростіші на перший погляд дотику надають чудодійний ефект на здоров'я дитини.

1.


Покладіть дитину на живіт, голову поверніть на бік. Нижню частину тіла накрийте ковдрою, щоб уникнути переохолодження.

2.


Вилийте на долоню кілька крапель дитячого або оливкової олії. Потріть долоні, щоб вони як слід розігрілися. В якості масажних олій рекомендується використовувати виключно натуральні засоби з вмістом вітаміну Е і з приємним, не різким запахом. Вітамін Е є потужним антиоксидантом. Він руйнує вільні радикали, відмінно зволожує і оздоровлює шкіру. Більшість дитячих масел містять у своєму складі вітамін Е.

3.

Почніть з погладжування верхньої частини голови, потилиці. Проведіть рукою по лобі дитини, трохи вище очей. Такий масаж надає розслабляючу дію і особливо корисний перед сном.

4.

Потім розітріть плечі, починаючи з центральної частини шиї і закінчуючи кистями рук. Масаж не тільки знімає м'язове напруження, а й допомагає малюкові ознайомитися зі своїм тілом.
{LikeAndRead}

5.

Двома руками масажуйте верхню частину спини, поступово доходячи до стегон. Всі рухи повинні бути плавними, обережними. Використовуйте не всю долоню, а тільки пальці.

6.

Проведіть долонею по ногах, передаючи своє тепло, обережно помасажуйте їх.

7.

Тепер переверніть дитину на живіт так, щоб він міг вас бачити. Помасажуйте пальці на ногах, поцілуйте їх. Це подобається всім дітям без винятку.

8.

Акуратно зігніть ноги в колінах. Якщо відчуєте опір, розслабте їх. Рухи повинні бути дуже обережними і плавними. Така вправа допомагає уникнути накопичення газів у кишечнику.

9.

Погладьте живіт дитини круговими рухами за годинниковою стрілкою. Це покращує травлення і навіть піднімає малюкам настрій.

10.

Завершіть масаж рухами по грудній клітці і рукам.{/LikeAndRead}