Як говорити так, щоб тебе добре розуміли


Ви хочете розповісти комусь щось цікаве, а вас не чують, не розуміють і постійно перепитують? Дуже часто по всьому світу між людьми трапляється взаимонепонимание. Попрацювавши над своїми комунікаційними навичками, ви зможете уникнути нерозуміння і непорозумінь.

1.


Говоріть повільніше. Навіть якщо ви можете говорити зі швидкістю блискавки, це не допоможе людині, з якою ви спілкуєтеся, сприймати інформацію швидше. Коли співрозмовник не встигає стежити за темпом мови іншої людини, його увагу відключається. Знижуючи темп мови, ви дозволите слухачеві зрозуміти те, що ви говорите.

2.


Вимову. Переконайтеся в тому, що у вас правильна вимова. У наші дні неправильна вимова, на жаль, зустрічається досить часто, але ви повинні бути впевнені в тому, що вимовляєте слова правильно.

3.

Для того, щоб допомогти співрозмовнику зрозуміти, що ви насправді намагаєтеся до нього донести, повторіть сказане або сформулюйте інакше - так, щоб співрозмовник вловив суть сказаного. Підкреслюйте важливі моменти, це дасть співрозмовнику нове сприйняття сказаного вами і допоможе зрозуміти сенс сказаного.

4.

Мова тіла. Це говорить саме за себе! Мова становить тільки 1/3 процесу комунікації. Жести передають ту ж інформацію, яку ви хотіли передати або навіть більше. Ви можете попрактикуватися перед дзеркалом. Процес комунікації - це процес, в який залучено практично все тіло. Дотримуйтесь моїх порад, і вони допоможуть вам стати хорошим співрозмовником.{/LikeAndRead}