Як навчитися розбиратися в економіці загальна картина


Подобається вам це чи ні, але бізнес, політика та суспільство визначають якість нашого життя. У економістів є певний звід правил і законів, що дозволяють визначати поточну ситуацію в нашій економіці і прогнозувати її в майбутньому. Політики, звичайно працюють рука об руку з економістами, приймають закони і вносять до них зміни, регулюючи сферу економіки. Оскільки ці системи (бізнес і уряд) впливають на кожного з нас, важливо добре розбиратися в тому, як діють економічні закони (в загальному), щоб приймати правильні рішення під час виборів (депутатів і президентів), а також, щоб знати, коли відкладати гроші, коли їх вкладати, і багато іншого. Економіка - система вкрай складна, але я постараюся описати загальну картину, щоб ви краще розуміли, що таке економіка.

1.


Глобальна економіка, вона ж макроекономіка, розглядає загальні економічні поняття, такі як рівень зайнятості населення, розвиток економіки, рівень оплати праці та інфляція. Ви зазвичай часто чуєте про це в новинах, як правило в передвиборні періоди.

2.


Економіка країни регулюється грошовою масою в обігу, на останнє впливають монетарна політика (управління грошовим потоком у світовому масштабі) та фіскальна політика (управління урядовими доходами та витратами). Вони тісно взаємопов'язані.

3.

Центробанк здійснює монетарну політику. Складові монетарної політики, які банки намагаються утримувати в рівновазі, керуючи грошовим потоком: інфляція (надмірний економічне зростання) і безробіття (застій в економіці). Комплекс заходів зі стимулювання економіки - це заходи, спрямовані на збільшення грошей в обігу, що сприяє зростанню економіки.

4.

Державні податки, витрати і позики впливають на фіскальну політику. Якщо президент не збирає достатньо коштів у вигляді податків і витрачає занадто багато грошей, економічна ситуація погіршується. На це є причина, економіку кожної країни треба розглядати глобально (виходячи з цього, слід враховувати курс рубля до долара і євро, але це вже виходить за рамки основ економіки). Сприймайте фіскальну політику, як ваш сімейний бюджет: якщо витрат занадто багато, значить, життя буде бідною. Комплекс заходів зі стимулювання економіки також може бути частиною фіскальної політики.
{LikeAndRead}

5.

І, нарешті, все повертається до золотому правилу попиту та пропозиції. Якщо попит високий, а пропозиція низько, значить, буде підвищення цін. А якщо пропозиція вище попиту, гряде зниження цін. Пам'ятайте це, коли будете розмірковувати, як поточна фіскальна і монетарна політика впливають на вас.{/LikeAndRead}