Як оцінити золото


Визначити вартість золота порівняно нескладно.

Золото входить в одну з основних категорій активів - поряд з акціями, облігаціями, нерухомістю і сировинними товарами. Запаси золота обмежені, тому воно традиційно є дуже дорогим матеріалом. Золото використовується в якості резерву центральними банками по всьому світу. Інвестори особливо люблять вкладати в золото в період загальної фінансової нестабільності, або коли великі їхні побоювання з приводу інфляції. Підрахувати, скільки коштує наявне у вас золото, не складе великої праці.

1.


Дізнайтеся пробу і визначте вагу наявного у вас золота. Традиційно чистота золота вимірюється в каратах, наприклад, 10К або 18К. Проба золота повинна бути вказана на клеймі золотого злитка або ювелірного виробу (можна використовувати лупу, щоб прочитати його). Якщо клейма немає, для визначення проби ви можете звернутися до професійного оцінювача золота.

Крім того, зважте наявне у вас золото, щоб встановити його вагу в грамах.

2.


Дізнайтеся, скільки коштує грам золота на сьогоднішній день. Цю інформацію можна знайти в Інтернеті або в газетах. Ціни на золото на міжнародному ринку зазвичай встановлюються за тройську унцію, наприклад, 1000 $ за тройську унцію.

Тройська унція дорівнює 31,1 грама. Таким чином, розділивши встановлену ціну на золото на 31,1, ви отримаєте ціну за один грам золота.

3.

Для визначення вартості наявного у вас золота використовуйте наступну формулу:

Вартість золота = [ринкова ціна за грам золота] * [вага наявного у вас золота в грамах] / [проба золота, позначена в каратах] / 24

Наприклад: скажімо, ціна тройської унції становить 1000 $, а вага вашого 10-каратного золота становить 30 грамів. Тоді вартість вашого золота буде дорівнює: 1000 / 31,1 * 30 * 10/24 = 401,93 $ (доларів США).
{/LikeAndRead}