Як поліпшити вербальну комунікацію


Вербальні комунікативні навички мають велике значення для формулювання думок, ідей і вираження почуттів. Людина, здатна ефективно доносити до інших людей інформацію, говорить ясно і чітко, виразно вимовляє слова і правильно передає їх зміст. В іншому випадку, людина потребує розвитку навичок вербальної комунікації. Його вербальні комунікативні навички порушені, він говорить занадто довго або занадто багато, що призводить до втрати нитки розмови. Чим краще розвинені ваші навички усного спілкування, тим легше вам отримати високооплачувану роботу, давати поради, організувати бізнес або отримати споживчий кредит. Так як люди складають свою думку про вас на основі здатності до вербального спілкування, важливо постійно вдосконалювати вербальну комунікацію з метою досягнення успіху в кар'єрі, особистому і духовному житті.

1.


Вимовляєте всі слова чітко. Почніть прислухатися до себе, коли ви говорите. Можливо, ви почуєте, що перекручують слова. Відпрацьовуйте правильну вимову слів. Крім того, зверніть увагу на спосіб, яким ви вимовляєте закінчення слова. Багато людей ковтають закінчення слів.

2.


Робіть акцент на певні слова в реченні. Це показує важливість слова, надаючи йому більший сенс. Наприклад, «Ви тільки послухайте, що боярин зробив на весіллі!» Звучить краще, коли ви підкреслюєте слово «послухайте». Слухачі будуть краще розуміти, що дії боярина на весіллі були дійсно неймовірні.

3.

Говоріть рівним голосом. Вам коли-небудь говорили «Використовуйте свій внутрішній голос?» Якщо так, то говоріть більш м'яким, більш приємним голосом. Гучноголосий людина, здається, переходить на крик під час бесіди. Можливо, він і не спеціально кричить, але гучний голос, як правило, неприпустимий в таких місцях, як церква, бібліотека, лікарня або громадський транспорт. Тим, хто розмовляє тихо також слід змінити манеру спілкування. Якщо ваш голос занадто м'який або тихий, вчіться говорити ясно й голосно.

4.

Перш ніж сказати що-небудь, обміркуйте фразу. Якщо ви не можете правильно побудувати фразу, відпрацьовуйте формулювання ключових моментів, які ви хотіли б донести до слухача, перш ніж вимовити їх вголос. Подумайте, що вам потрібно сказати. Спокійно проаналізуйте свої думки, щоб потім висловити їх. Замість того щоб сказати: «Ну, я думаю, це буде добре», просто скажіть: «Це прекрасно».
{/LikeAndRead}