Як впливати на людей трехшаговий інструкція


Навчитися впливати на інших і змушувати їх робити те, що ви хочете - легко, якщо ви знаєте принципи впливу і переконання, які використовують багато людей (включаючи мене), щоб кожен день домагатися свого. А ось і ці принципи:

1.


Якщо ви хочете, щоб інша людина зробив щось для вас, використовуйте принцип контрасту, і переконайте його в тому, що ваша прохання - дрібниця. Зробити це можна, попередньо почавши просити про щось більше. Наприклад, ви хочете зайняти 1000 рублів, тоді спочатку просите зайняти вам велику суму грошей, таку, яку ваш приятель точно не позичить (скажімо, 5000 рублів, що не перебільшуйте, будьте реалістом, інакше принцип не спрацює). І коли один вам відмовляє, ви просите суму менше. Для вас ситуація в будь-якому випадку виграшна, якщо він погоджується на першу суму, ви отримаєте більше грошей.

2.


Щоб змусити людину щось зробити, використовуйте принцип суспільного тиску. «Громадський тиск» використовується, коли є приклад - інші люди роблять саме так, а значить потрібно наслідувати їхній приклад. Дуже допомагає, якщо людина не впевнена. Наприклад, ви хочете переконати когось пожертвувати гроші на благодійність, скажіть йому (не прямо, а просто згадуючи), що, скажімо, вже понад 450 осіб погодилися виділити гроші саме сьогодні. Чим вище цифра, тим переконливіше.

3.

Всім відомо, що люди, які нам симпатичні, роблять на нас більший вплив. Так чому б не стати загальним улюбленцем? Є книга автора Дейла Карнегі під назвою «Як завойовувати друзів і впливати на людей», яка може вам допомогти. Кілька правил для тих, хто лінується читати:
- ми любимо людей, схожих на нас самих;
- чим більш привабливий людина зовні, тим більше він нам подобається (так що важливо доглядати за собою);
- нам подобаються люди, які хвалять нас і роблять компліменти.

4.

Це лише деякі принципи переконання, які я знаю з найкращої книги з цієї теми, написаної Робертом Чалдини - «Психологія впливу».
{/LikeAndRead}