Як потрібно підписувати контракти


Контракт - це дуже важливий документ. Неважливо, чи є ви власником фірми, підрядником, субпідрядником або просто індивідуальним підприємцем, вам потрібно звертати увагу на всі нюанси контракту і знати, що ви підписуєте. У цій статті описано, на що слід звертати увагу при підписанні контракту з американською стороною.

1.


При підписанні контракту потрібно приділяти увагу багатьом факторам. Важливим моментом є чітке формулювання всіх зобов'язань і домовленостей. Також завжди обумовлюйте в контракті всі свої умови.

2.


Перестраховка. Вам потрібно бути готовим до будь-яких проблем, які можуть виникнути під час підписання контракту, і зовсім неважливо, яка сторона буде винна в цих проблемах, постачальник, замовник або перевізник.

3.

Згоди. Вам потрібно переконатися, що всі сторони, що підписують контракт, згодні з усіма його умовами. Якщо контрактом передбачено участь у проекті архітектора, то вам потрібно повідомити його і тримати в курсі всіх перипетій підписання контракту.

4.

Зміни. У будь-якій сфері відбуваються зміни. Неважливо, чи вносить їх власник, або який-небудь чиновник відхиляє проект, спираючись на нормативні документи. Інший важливий момент - це виробничі гарантії. Якщо ви не виконуєте взяті на себе зобов'язання, то ви втрачаєте гарантії. Тому якщо замовник наполягає на тому плані, який подобається йому, то вам потрібно вказати в контракті, що зміни може вносити тільки замовник. Завжди дотримуйтеся технічних умов. Проте, трапляється так, що замовник залишається незадоволений роботою і відмовляється платити. Звичайно, краще всього грюкнути дверима і піти, але тоді доведеться затівати судовий процес проти замовника, брати участь в якому у вас немає ні найменшого бажання, тому відразу обумовлюйте всі нюанси роботи в контракті.
{LikeAndRead}

5.

Винагороду. Ви маєте право отримати гроші за свою роботу. Обов'язково включіть в контракт умови оплати. У більшості випадків ви маєте право на тридцятивідсоткову передоплату. Відрядних спосіб оплати є найкращим. Також згідно із законодавством замовник може утримати тільки одну третину суми до моменту виконання замовлення.

6.

Заявки на зміни. Інша важлива частина контракту - це вносяться зміни. Дайте зрозуміти замовнику, що завжди можуть виникнути непередбачені або форс-мажорні обставини, вплинути на які ви не в змозі. Важливо, щоб замовник підписав цей пункт контракту.

7.

Право накладення арешту на майно боржника. На жаль, виникають такі ситуації, коли замовник відмовляється платити за виконані роботи. У таких випадках вам слід обумовити право накладання арешту на майно боржника в контракті. Відразу не вдавайтеся до цього пункту договору, намагайтеся вирішити всі полюбовно і прийти до згоди з приводу оплати.
{/LikeAndRead}