Як вижити в сувору зиму


Незважаючи на розмови про глобальне потепління, деякі частини земної кулі все ще покриваються льодом на місяці. І люди, що живуть в цих краях, витрачають години на розчищення доріг від снігу та на опалення будинку. У цій статті представлено кілька порад з виживання в ці холодні дні.

1.


Приготуйтеся до того, щоб підтримувати тепло в будь-яких умовах. Це може прозвучати банально, але якщо Ваш масляний обігрівач зламається або дрова будуть зіпсовані через що лопнула водопровідної труби - Вам буде необхідний альтернативний план обігріву. Звичайно, добре, якщо у Вас є додаткові обігрівачі або склад дров та вугілля. Але заплануйте також запастися пуховиками, термобілизна і ковдрами для Вашої родини - на випадок відключення електроенергії або вичерпання запасів палива для обігріву. Також задумайтеся про те, як зігріти Ваших домашніх тварин в умовах морозу.

2.


Будьте готові до ймовірності випадання великої кількості снігу. Якщо у Вас немає снігоприбиральної машини - купіть її або доплатите двірнику (щоб він почистив також і під'їзди до вашого будинку або гаражу) або знайдіть надійних хлопців серед сусідів, які допоможуть Вам в цьому випадку. Не розраховуйте тільки на себе, тільки якщо Ви не впевнені, що Ви зможете зробити це поодинці. Ризик інфаркту або проблем зі спиною - не коштує тих грошей, що Ви заощадите на покупці снігоочисника або допомоги. Якщо у Вас є снігоочисник - переконайтеся, що у Вас завжди є підходяще паливо для нього. Тому що, у разі сніжної бурі, Ви не зможете вийти і прогулятися до заправки.

3.

Купуйте додатковий запас солі або інших реагентів, розтоплює сніг, щоб посипати сходинки перед дверима і доріжки навколо будинку. Це особливо актуально, якщо Ви живете не один чи здаєте будинки в оренду. Найчастіше, це є обов'язком власника - тримати сходинки і дороги в належному стані.

4.

Будьте готові для екстремальної поїздки на своєму автомобілі. Перевірте, що Ваша машина або вантажівку добре управляється і повністю справний. Не слідуйте тільки простим вказівкам виробника. Ви можете поїздити на порожній парковці або навколо будинку, щоб перевірити роботу гальм і наскільки добре ваша машина може їхати по бездоріжжю, на випадок, якщо Вам доведеться добиратися по ньому до розчищених магістралей або шосе. Також переконайтеся, що у Вас повністю заряджений і виправлений акумулятор, обігрівачі дзеркал і стекол, а також снігоочисники вітрового скла, перш ніж почнеться снігопад.
{LikeAndRead}

5.

Підготуйтеся до несподіванок від своєї машини. Незважаючи на всі Ваші зусилля, проблеми можуть виникнути, коли Ви будете їхати по льоду або снігу. Кращий варіант - це мати стільниковий телефон, щоб завжди мати можливість викликати допомогу. Багато тримають запис "МНС" або "Допомога" в телефоні, на випадок, якщо вони не зможуть викликати допомогу самостійно. Тримайте під цим записом номер служби порятунку або людини, яка завжди прийде до Вас на допомогу. Якщо Ви потрапили в аварію або заглухли і не можете завести машину - вийдіть з неї і покиньте проїжджу частину. В іншому випадку, Ви ризикуєте отримати травму, перебуваючи всередині, якщо хто-небудь вріжеться в неї через ожеледицю.

6.

Нарешті, покладіть аптечку та інструменти в багажник Вашого автомобіля. Це може бути маленька лопатка, щоб почистити машину або проїзд, ковдру або теплий одяг, на випадок, якщо Вам доведеться йти пішки. Похідна їжа або консерви і вода, аварійний дорожній знак або сигнальні фаєри, для того, щоб інші машини могли помітити Вас здалеку. Швидше за все, вода застигне, але ви завжди можете вдарити пляшкою об небудь тверде, щоб розбити лід і розсмоктати його шматочки. І хоча навколо Вас буде багато снігу - вода з пляшки все-таки більш безпечна.

7.

Вивчіть кілька прийомів для надання першої медичної допомоги. Не дуже здорово возити з собою аптечку і не вміти нею користуватися. Це може врятувати життя Вам або кому-небудь ще поруч з Вами, і дочекатися приїзду рятувальників або швидкої допомоги.

8.

Будьте в курсі погодних неприємностей у зимовий час у Вашій окрузі. Якщо Ви живете на височини або в горах, то Вам необхідно знати знаки та попередження про обвали і лавини. Якщо Ви живете поблизу озер, річок - переконайтеся, що Ви і Ваші діти знають, коли можна ходити по льоду на водоймах. Коли лід досить міцний, а коли - ні. Ви можете піти ще далі і навчити їх тому, що необхідно робити, якщо вони потраплять під обвал або проваляться під лід. У будь холодної середовищі дуже важливо вміти розпізнати перші ознаки обмороження та гіпотермії. Також навчіть їх, як справлятися з цими явищами. Гіпотермія - це не хвороба підкорювачів Евересту. Вона може з часом прийти до людей, особливо похилого віку, в погано опалювальних будинках. Деякими першими ознаками гіпотермії є: сірість шкіри, сильна дрож і втрата координації.

9.

Продумайте план на випадок затяжної відключення електрики у Вас в будинку. Купуйте додаткові запаси їжі, яку не потрібно готувати або придбайте похідну кухню або переносну плиту і паливо для неї. У Вас може не бути можливості приготувати їжу або зберігати її в холодильнику, в наслідок чого вона зіпсується. Вам будуть необхідні свічки, запальнички або сірники, ліхтарі і батареї для них, для освітлення вночі. Також Ви можете запастися книгами, картами, настільними іграми, щоб провести час до включення електрики.

{/LikeAndRead}