Як врятуватися під час повені


За даними статистики національної метеорологічної служби, кількість смертей при повені набагато більше, ніж під час інших стихійних лих.

Ризик повеней в густонаселених районах набагато вище. Активна забудова земель не обходиться без сумних наслідків. Будинки, паркування, шосе, бетоновані поверхні та інші будови збільшують ризик повеней, тому що в результаті цього поглинання вологи від опадів стає скрутним. Як наслідок, рівень води підвищується, що призводить до повеней. Щоб не постраждати при повені, необхідно заздалегідь ретельно продумати план рятувальних дій.

1.


Жителям районів з високим ризиком повеней особливо важливо бути підготовленими до цього стихійного лиха. Необхідно скласти чіткий план евакуації та завбачливо оформити страховку.

2.


Визначте ступінь ризику повеней у вашому регіоні. Дізнайтеся про це у компетентних осіб. У разі тривалих злив, стежте за новинами з ТБ і радіо.

3.

Як вже було сказано вище, будьте добре проінформовані, не пропустіть попередження про повінь.

4.

Щоб повінь не застало вас зненацька посеред вулиці, заздалегідь знайдіть безпечне місце і сховайтеся там всією сім'єю. Тримайтеся разом, щоб не загубитися.
{LikeAndRead}

5.

Ні в якому разі не намагайтеся перетнути заповнену водою вулицю. Це дуже небезпечно.

6.

Якщо машина заглохла, негайно покиньте її та сховайтеся де-небудь на височини. Як бачите, необхідно застрахувати автомобіль не тільки від аварій, а й від повеней. Практично половина всіх смертей під час повеней відбувається в транспортних засобах. Тому, побачивши затоплену дорогу, розгортайтеся і сховайтеся на високому місці.

7.

Стежте за прогнозами погоди. Це особливо важливо, якщо ви живете в регіоні з високим ризиком стихійних лих, зокрема - повеней. Будьте в курсі погодних новин. Слухайте радіо, щоб бути, як кажуть, на гребені хвилі і не пропустити попереджень про стихійне лихо.{/LikeAndRead}