Як вибрати хороший кухонний ніж


Як приготувати чудову їжу за допомогою обмеженого набору кухонного інвентарю? Відповідь буде досить простим. Для початку треба вибрати найважливіший інструмент - якісний кухонний ніж.

1.


Людину, яка тільки починає господарювати на кухні, вибір ножа може поставити в глухий кут. Проводячи години за переглядом передач про приготування їжі, ви почуєте сотні незнайомих слів, наприклад, «готування на індуктивної плиті», «на водяній бані» і «карамелизация». Ви побачите нескінченну безліч дорогих приладів на зразок кухонних комбайнів, інфрачервоних грилів і заглибних блендерів. Треба визнати, що все це виглядає і звучить дещо страхітливо. Так як же починати вчитися готувати їжу не гірше іншого шеф-кухаря? Так само, як колись навчалися вони.

Перевірте біографії найвідоміших і шанованих шеф-кухарів, і ви виявите, що вони всі починали свій шлях на власній кухні, готуючи їжу своїй родині. У них не було кухні, обладнаній за останнім словом техніки, у них було те ж, що є у кожного з нас вдома. Так як же приготувати смачну їжу з обмеженим набором інструментів? Простіше простого. Почнемо з підбору якісного кухонного ножа.

Будучи шеф-кухарем, я виявив, що зручним і якісним ножем я можу виконати практично будь-яку операцію. Але як вибрати ніж, якісний і зручний? Зараз я вам розповім.

2.


Перше, що потрібно зробити - це викинути з голови ідею про купівлю хитромудрих ножів, активно розхвалюються в телемагазинах. У природі не існує ножа, який ніколи не треба буде заточувати. Професійні якісні ножі необхідно заточувати раз на рік. І це за умови, що при кожному використанні ви самі будете натачівать його на точильному бруску. Спочатку ми виберемо підходящий ніж, а потім я вам розповім, як правильно за ним доглядати.

Як я вже говорив, нам необхідно забути твердження про існування сверхостро ножа. Це міф. Хороший ніж повинен бути зроблений з високоякісної високовуглецевої неіржавіючої сталі і при цьому досить багато важити. Утяжеленним кінцем можна виконати дуже багато різних робіт. Є кілька відомих марок, таких як Henkle, Wusthof-Trident, Global і Furi. Найдорожчий з цих ножів обійдеться вам приблизно в кілька тисяч рублів. Якщо ви можете собі дозволити таке задоволення, сміливо його купуйте, цей ніж вас не розчарує. Проте, у цих же фірм є більш доступні моделі, дешевше в 3-4 рази, які чудово підійдуть для домашнього використання. Є ще кілька недорогих, але цілком хороших марок ножів.

Для багатьох такі ціни на ножі здадуться завищеними, але якщо ви візьмете в руку правильний ніж, ви зрозумієте різницю. На ринку представлено два основних типи кухонних ножів. Це стандартний ніж (так званий ніж шеф-кухаря) з довгою леза від 20 до 25 см і ніж Сантоку (японський стиль ножів) - багатофункціональний ніж, який останнім часом знайшов неабияку популярність. Коштують вони приблизно однаково. Я користуюся ножем Сантоку довжиною 23 см від фірми Henkle, який обійшовся мені в кілька тисяч рублів. Але недавно я купив ніж Сантоку довжиною 15,2 см фірми Cuisinart в подарунок, і обійшовся він раз у п'ять дешевше. Фірма Cuisinart робить хороші - особливо з точки зору ціни - невеликі ножі.

Ще один важливий момент при виборі ножа: візьміть його в руку. Те, як ніж ляже в руці - один з важливих критеріїв при підборі гарного кухонного ножа. Він повинен стати продовженням вашої руки. Ручка повинна бути зручною, вам нічого не повинно заважати або заподіювати незручності. Ви відразу зрозумієте, коли відчуєте у своїй руці той самий ніж.

3.

А тепер поговоримо про догляд за ножем. Хоча ножі і розраховані на миття в посудомийній машині, особисто я найчастіше віддаю перевагу мити свій ніж руками. Навіть якщо на це і немає особливих причин, мені не доводиться чекати, поки посудомийна машина наповниться, щоб помити ніж перед наступним використанням. Тепер про заточенню.

Хонінгування - це стара техніка підтримки гостроти леза ножа. Ось яка картинка спадає на думку більшості людей при думці про шеф-кухаря, натачівающім ніж: швидкі різкі рухи ножем про довгу сталеву смугу. Виглядає кілька фантастично, але навчиться цьому мистецтву легко. Велика частина точильних пристосувань, представлених на ринку, нікуди не годиться. Придбайте собі професійну точилку для ножів у вигляді сталевої трубки.

Щоб нагострити ніж, поставте точилку вертикально, обперши кінчик на рушник або щось схоже. Візьміть ніж в робочу руку і покладіть підставу леза на точилку, тримаючи полотно ножа під кутом 20 градусів. Тепер проведіть ножем зверху вниз, поки не дійдете до кінчика леза, начебто намагаєтеся відрізати від точила тонкий скибочку. Повторіть три рази для кожної сторони ножа - от і все.

Купівля правильного ножа - це перший крок до створення кухні, на якій ви зможете повністю розкрити свій талант і фантазію. Знайдіть професіонала, який буде натачівать ваш ніж раз на рік, це недешево, але воно того варто. Ніж, на мою скромну думку - найважливіший інструмент кухаря. Так, і ще, не забудьте про дошці для різання, але це вже окрема розмова.{/LikeAndRead}