Як підрізати копита


Ви можете хоч на хвилинку уявити, що змушені носити одну і ту ж взуття цілодобово і так багато - багато днів підряд? Ну, а тваринам - коням, наприклад, це доводиться робити все життя. Коли копита коня зайво виростають, то змінюється кут нахилу, під яким тварина рухається. Така зміна кута сприяє більшій навантаження на ноги коня, що, у свою чергу, може спровокувати травмування тварини. Для копит коня дуже важливо бути завжди під правильним кутом, що вимагає їх підрізування кожні 4 - 10 тижнів.

1.


Спочатку розчистите підошви коні. Використовуючи копитний ніж, видаліть будь набився сміття. Також ножем можна підрізати висохлі і омертвілі ділянки підошви. Це треба зробити з усіма копитами; задні ноги під час чищення беріть за зап'ястя.

2.


Використовуйте спеціальні кусачки для копит, тримаючи їх перпендикулярно до основи ноги, для скусиванія надлишкової тканини, рухаючись від п'яти до пальця.

3.

Копитний рашпіль утримуйте в одній площині до копиту, захопивши його однією рукою і штовхаючи іншого, вирівняйте стінки копита, видаліть нерівності і надайте копиту форму.

4.

Використовуючи кронціркуль, виміряйте довжину копита в центрі підошви, знайшовши місце, де тверда стіна копита зустрічається з віночком копита. Помістіть одну ногу кронциркуля на вершину стрілки, а іншу - на основу стінки копита. Це число буде використовуватися, щоб обробити всі копита однаково.
{LikeAndRead}

5.

Користуйтеся вимірами копит, щоб зробити правильний кут в парах ніг. Він повинен бути в межах 50 - 58 градусів.{/LikeAndRead}