Як побудувати сонячну піч


Навіщо витрачати енергію, коли для приготування їжі можна скористатися сонячним теплом? Побудувати сонячну піч досить просто і дуже вигідно.

1.


Візьміть дві картонні коробки (одна повинна поміщатися в іншій) і зріжте верхні клапани з обох. Відкладіть клапани в сторону - вони потім знадобляться.

2. Приклейте фольгу всередину обох коробок. Переконайтеся, що ви використовуєте неотруйний клей.

3.


Поставте маленьку коробку в середину великий. Візьміть м'яті газети і набийте ними простір між великою й маленькою коробками. Набивайте ретельно! Коли закінчите з газетами, візьміть клапани, які зрізали раніше, і подрежьте їх так, щоб вони закривали газети. Добре їх приклейте. Зараз ви повинні бачити тільки внутрішню частину маленької коробки.

4.

Візьміть шматок картону і виріжте його так, щоб за розміром він збігався з нижньою частиною маленької коробки. Покрийте картон фольгою і розпорошите на цю частину неотруйну чорну фарбу. Коли фарба висохне, помістіть картон вниз маленької коробки фарбованої стороною догори. Цю деталь можна буде замінити, якщо у вашій духовці щось проллється.
{LikeAndRead}

5.

Візьміть інший шматок картону і покрийте його фольгою з одного боку. Це буде ваш «збирач» сонячної енергії. Приклейте петлі на низ «збирача», по одній з кожного боку. Ви можете скористатися пістолетом для гарячого склеювання, для того, щоб приклеїти петлі до картону. Приклейте шматок з петлями до великій коробці, щоб картон міг закривати обидві коробки як кришка.

6.

Додайте палички-підпори на звороті коробки. Ви будете їх приклеювати, але пізніше. Нахиліть «збирач» на 45 градусів і приміряйте, де повинні розташовуватися палички, щоб підтримувати його в такому положенні. Відріжте палички і приклейте їх до зовнішньої сторони коробки (для цієї операції ви можете скористатися пістолетом для гарячого склеювання). Ви можете помістити шматочок скла між відбивачем і коробками, але це не обов'язково.
{/LikeAndRead}