Як працює холодильник


Охолодження

На перший погляд, робота сучасного холодильника являє собою логічний парадокс. Електрика, яке у нас зазвичай асоціюється з теплом, використовується для охолодження теплих предметів. Як це можливо?

Для того, щоб зрозуміти принцип роботи холодильника, згадайте, коли востаннє ви рятувалися від спеки за допомогою водних процедур або ж відчули, що вам дуже холодно, після того, як вийшли мокрим з душу. Все це тому, що вода переходить в газоподібний стан і випаровується, а всі гази охолоджують при випаровуванні.

Охолодження газом

Хоча охолоджуючих властивостей води цілком достатньо, щоб охолодити вашу шкіру, цього занадто мало для роботи холодильника або морозильної камери. Замість цього в холодильниках використовується хімікат під назвою фреон. У цього газу температура кипіння і випаровування набагато нижче, ніж у води, досить низька для того, щоб він закипав вже при кімнатній температурі. При закипання і випаровуванні він сильно охолоджується.

При цьому для нормального функціонування холодильника необхідно, щоб фреон постійно перетворювався назад у рідину, потім знову випаровувався для подальшого охолодження. Для здійснення цього процесу, хімікат циркулює по закритій системі труб і електричних насосів. Насоси стискають газ, змушуючи молекули зближуватися один з одним, щоб газ знову перетворився в рідину. Потім рідину вивільняється в простір з меншим тиском, і процес починається заново.

Труби, по яких в холодильнику і морозильній камері циркулює фреон, розташовані таким чином, щоб хімікат у момент переходу в газоподібний стан знаходився всередині камери (несучи тепло з навколишнього повітря), а в момент перетворення назад у рідину - поза камерою (при цьому нагріваючи навколишні предмети). Усередині холодильника зосереджено при цьому велика частина труб, таким чином, створюючи всередині необхідну температуру.

Ізоляція

Ще одна дуже важлива частина для функціонування холодильника - це регулювання температури. Це здійснюється за допомогою зовнішньої ізоляції, термоелемента і герметичності. Зовнішня ізоляція забезпечується досить просто, шляхом заповнення стінок і дверцят холодильника матеріалами, які погано проводять тепло. Таким чином, забезпечується ізоляція теплообміну між вмістом холодильної камери і навколишнього повітря кімнати. Дверцята холодильника додатково запечатується з допомогою магнітів всередині гумового ущільнювача для кращої герметичності, утримуючи накопичений холод усередині камери.

Термоелемент в холодильнику працює таким же чином, як і домашній термостат. Він зчитує внутрішню температуру за допомогою вбудованого термометра і запускає або зупиняє процес зрідження газу насосами, таким чином, підтримуючи усередині холодильної або морозильної камері задану температуру.
{/LikeAndRead}