Як скоротити витрату води


Потреба у воді стрімко зростає, тому водних ресурсів стає все менше і менше. Щоб допомогти вирішити цю проблему в глобальному масштабі, почніть спочатку з себе, з того, як ви витрачаєте воду. Якщо кожен з нас серйозно поставиться до споживання води у власній ванній, ми збережемо водні ресурси для майбутніх поколінь. Ось прості способи економії води у вашому власному домі.

1.


Уникайте витоків у водопровідному крані.

Протікає вода в змішувачі призводить до втрати тисячі літрів води на рік. Простий спосіб визначити, чи є витік у вашому крані - стежити за показаннями водоміра. Почекайте дві-три години після перевірки показань і знову зробіть перевірку. Звірте показання: Якщо між першим і останнім істотна різниця, значить, в крані є витоки. Якщо виникне необхідність заміни змішувача, віддайте перевагу тому, який відповідає екологічним вимогам.

Не забувайте закривати кран. Ні в якому разі не лийте воду під час чищення зубів, миття рук, тому що в підсумку, це призводить до втрати 30-35 літрів води на день. Виробіть звичку закривати кран і не лити воду марно.

2.


Запобігайте витоку в туалеті.

Визначити, чи є у вашому туалеті витоку, можна шляхом додавання в бак невеликої кількості барвника. Якщо барвник витече з бака, значить, в туалеті є витоку. За даними Управління з охорони навколишнього середовища на туалети припадає третина внутрішнього споживання води, в першу чергу - через несправності і витоків.

Наповніть пластикову пляшку водою або піском і опустіть в бак, щоб заощадити частину води, що використовується при змиванні. Переконайтеся, що це не порушить механізм роботи зливного бачка. Перевірте клапани, тому що вони мають тенденцію застарівати. При необхідності замініть їх. Придбати їх можна в будь-якому господарському магазині. Якщо у вашому туалеті серйозна несправність, витоку, то, можливо, вам доведеться замінити його на новий, відповідний критеріям охорони навколишнього середовища.

3.

Скоротіть споживання води у ванній.

Чому б вам замість ванни не прийняти душ? Різниця між споживанням води при прийнятті ванни та душу просто приголомшливим. Грубо кажучи, щоб прийняти ванну, потрібно близько 250 літрів води, в той час як при прийнятті душу витрачається приблизно 90 літрів.

Але якщо ви ніяк не можете відмовити собі в задоволенні прийняти ванну, навчитеся економно витрачати воду. Не варто набирати повну ванну. Не дозволяйте таким цінним водним ресурсам марно витікати в каналізацію.{/LikeAndRead}