Як вибрати стельовий вентилятор для дому


Поради, які ви знайдете в даній статті, допоможуть вам правильно підібрати вентилятор для дому, враховуючи розміри кімнати і висоту стель. Всі стельові вентилятори, працюють за одним принципом, і відрізняються лише за стилем і зовнішньому виконанню. Багато виробників роблять вентилятори та лампи в одному стилі, тому їх можна поєднувати з вже наявними в будинку світильниками. Більшість вентиляторів можна використовувати як в комплекті зі світильником, так і без нього.
Ви можете підібрати світильник з однією круглою лампочкою або ж з кількома, з прозорим або матовим плафоном. Після того, як ви визначитеся зі стилем і зовнішнім виглядом, інше буде зовсім просто.

1.


Перший крок. Необхідно виміряти висоту стелі в кімнаті, де хочете повісити вентилятор. Більшість вентиляторів, наявних у продажу, розраховане на висоту стелі від 2,5 до 3-х метрів і поставляються в комплекті з невеликою штангою, довжиною близько 10 см, за допомогою якої кріпляться до стелі. Для будинків з стелями нижче 2,5 м, будуть потрібні моделі з кріпленням у вигляді захоплення або вентилятори, які монтуються безпосередньо до стелі і взагалі не мають штанги. При висоті стель більше 2,5 м. може знадобитися більш довга штанга, яка дозволить розташувати вентилятор на необхідній висоті. Важливо, щоб вентилятор розташовувався не нижче, ніж в 2,1 метра від підлоги. Так нічия голова не потрапить в лопаті вентилятора. На склепінчастому стелі вентилятор повинен розташовуватися не нижче, ніж 3-4 м від підлоги. Знаючи висоту стелі, ми можемо перейти до наступного етапу.

2.


Тепер нам треба визначити розміри вентилятора. Щоб охолодити повітря в спальні середнього розміру з висотою стелі 2,5 м підійде вентилятор діаметром 1,3 м. Діаметр - це відстань від одного кінця лопаті до протилежного. Для кімнат менших розмірів можна купити модель з діаметром 1,1 м, а для кімнат побільше - з діаметром 1,7 м і більше.

3.

На третьому етапі ми визначаємо, наскільки далеко від стелі висітиме вентилятор. У каталозі виробника можна знайти всі технічні характеристики (висоту вентилятора, довжину лопатей і штанги, комплектацію лампочках і т.д.), необхідні для обчислень. Візьміть висоту стелі, яку виміряли в першому пункті, відніміть висоту самого вентилятора, включаючи розміри лампочки і штанги. Результат покаже, на якій відстані від підлоги в підсумку буде знаходитися вентилятор. Наприклад: якщо у вас висота стелі 2,5 м, а висота вентилятора 50 см (з лампочкою і штангою), то вентилятор буде висіти на відстані 2 м від підлоги. Така модель не зовсім вам підходить тому, що відстань до нього буде менше 2,1 м. Для такої висоти стелі, висота вентилятора зі штангою і лампою повинна бути не більше 30 см.
Для більш високого або склепінного стелі підійде більшість моделей вентиляторів з освітленням. Однак може знадобитися більш довга штанга, щоб кріплення знаходилося на відстані 3 - 4 м від підлоги. Крім того не вішайте вентилятор менш, ніж в 15 см від стелі, оскільки в такому випадку він не правильно створювати повітряний потік. Наприклад, ваша стеля заввишки 3 м, висота вентилятора зі світильником 45 см. Різниця дорівнює 2,55 м. Щоб визначити необхідну довжину штанги, відніміть з 2,55 м мінімально допустима відстань від підлоги до краю вентилятора, рівне 2,1 м. Різниця складе 45 см. Тому для цього вентилятора ви повинні купити штангу довжиною приблизно 45 см. Довжина штанг зазвичай кратна 15 см: 15, 30, 45, 60 і т.д. Для даного прикладу підходяща довжина штанги повинна становити 45 см. Доступні у продажу штанги виконані в тому ж стилі, що і штанги, що йдуть в комплекті з вентилятором.

4.

На четвертому етапі ми встановлюємо на стелі кріплення для вентилятора, замінивши їм наявне кріплення для світильника. Перевірте, щоб пристрій для кріплення вашого вентилятора до стелі витримувало вагу не менше 25 кг. Після встановлення вентилятора відстань від нього до стіни має виявитися не менше 45 см.
{LikeAndRead}

5.

П'ятий крок - виконайте розрахунки по пунктах 1-4 і йдіть купувати стельові вентилятори. Встановіть вентилятор згідно з проведеними розрахунками, і протягом наступних років ви будете насолоджуватися прохолодним повітрям.{/LikeAndRead}