Як пофарбувати фіранки


Будь-які фіранки, які можна прати і які виготовлені з натуральної сировини, можуть бути пофарбовані будинки в пральній машині. Ви можете пофарбувати свої старі фіранки або пристосувати їх для декорування чогось. Для цього зовсім не обов'язково мати саме білі штори - перефарбувати можна тканина будь-якого кольору. Згідно з цими інструкціями вдасться пофарбувати приблизно 3,5 кг тканини.

Підготовка

1.


Спочатку перевірте склад ваших фіранок. Нижчеописаний спосіб підходить лише для фарбування натуральних тканин, таких як бавовна, льон, віскози, шовк. Якщо в складі присутній синтетичне волокно, то знайте, що воно не забарвиться. Це означає, що фарба візьметься плямами, ляже нерівномірно і неяскраво. Результат може бути вельми непередбачуваним, але ви можете спробувати створити щось оригінальне.

2.


Добре продумайте, який колір необхідно підібрати, так як кольори можуть змішуватися. Якщо тканина кольорова, наприклад, жовта, а ви вирішите взяти червону фарбу, то в результаті отримаєте помаранчеві фіранки, а ніяк не червоні.

3.

Для початку пофарбуйте зразок. Для цього зріжте невеликий шматочок тканини з внутрішнього шва. Змішайте 05 мл фарби з 14 г солі, потім додайте 250 мл гарячої води і добре перемішайте до однорідної маси. Тепер додайте 2,5 г кальцинованої соди і знову перемішайте. Занурте зразок тканини в розчин, залиште на 30 хв. Потім поперіть тканину під проточною водою, використовуючи миючий засіб для посуду, висушіть. Ось тепер видно якого результату від фарбування слід чекати.

4.

Перед фарбуванням виперіть фіранки з додаванням миючого засобу для посуду - це видалить бруд і жир. Дістаньте тканина з пральної машини.

Фарбування фіранок

1.

Насипте 20 чашок солі і влийте 1/2 чашки фарби для фарбування тканини в пральну машину, включіть подачу гарячої води. Дозвольте вмісту добре перемішати до повного розчинення солі, потім додайте соду і знову все перемішайте.

2.

Тепер можна занурити тканину в розчин і виставити машину в режим прання. Для того щоб колір був більш насиченим, слід прати тканина не менше 30 хв - можливо, повторити цикл кілька разів.

3.

Після того як режим прання закінчиться, увімкніть режим полоскання спочатку в гарячій воді з миючим засобом, а потім - в холодній. Полощіть до тих пір, поки вода не стане прозорою. Дістаньте фіранки з машини і повісьте на просушування.{/LikeAndRead}