Як пофарбувати стіну, обклеєну шпалерами


Вже років десять роздивляєтеся старомодні квіточки на своїх шпалерах і відчуваєте, що більше цього не винесете? Або тільки що переїхали в нову квартиру, попередній господар якої всі стіни обклеїв настільки незграбними шпалерами (місцями вони до того ж вже і відклеїлися), що жити в такій «красі» ви просто не можете?

Що ж, якщо ви думаєте, що єдина можливість позбутися потворних шпалер - це обірвати їх зі стін (поклавши тим самим початок грандіозного ремонту), вважайте, вам пощастило. При використанні належних методик і матеріалів стіни можна пофарбувати прямо поверх шпалер, отримавши рівну і гладку поверхню, яка буде радувати око. Далі я розповім, як саме це зробити.

1.


Ретельно досліджуйте поверхню стіни. Переконайтеся в тому, що шпалери надійно приклеєні і не відходять на стиках. Якщо на деяких ділянках шпалери відклеїлися, скористайтеся клеєм, щоб приклеїти їх назад. Виявивши під шпалерами невеликий пухирець повітря, надріжте цю ділянку ножем і надійно приклейте до стіни.

2.


Пофарбуйте невелику ділянку стіни на пробу: щоб подивитися, чи втримають шпалери фарбу. Чи не продовжуйте роботу, поки пробний ділянка не висохне повністю. Старі, висохлі від часу шпалери після фарбування можуть почати відходити від стіни, тому важливо провести пробу і визначити, утримають шпалери фарбу чи ні.

Якщо на пробному ділянці шпалери після фарбування почали відклеюватися, вам доведеться обдерти всю стіну - фарбувати поверх таких шпалер не слід.

3.

Якщо пробна фарбування дала позитивний результат, проведіть долонею по стіні: ретельно усуньте всі виявлені нерівності і інші невеликі дефекти - скористайтеся для цього шпаклівкою і шпателем.

4.

Поки шпаклівка висихає, підготуйте кімнату до фарбування: зніміть зі стін всі вимикачі і розетки, а також винесіть меблі та застелите підлогу ганчірками.
{LikeAndRead}

5.

«Пропрацюйте» стіни шліфувальною шкуркою, щоб усунути гострі нерівності на зашпакльованих ділянках, а також сліди висохлого клею і глибоко в'їлися забруднення.

6.

Після зачистки шліфувальною шкуркою начисто протріть стіни вологою губкою або шваброю з губкою. Зачекайте, поки стіна (і шпалери) гарненько просохнуть.

7.

Малярським валиком нанесіть на стіну шар олійної грунтовки. Дайте стіні висохнути перед тим, як наносити другий шар. Для грунтовки слід використовувати масляну, а не водоемульсійну фарбу, так як остання містить воду, від якої може розмокнути клей, в результаті чого з часом шпалери почнуть відходити від стіни.

8.

Після того, як шар грунтовки підсохне, пофарбуйте стіни фарбою за вашим вибором. Майте на увазі: малюнок шпалер може просвічувати крізь фарбу, тому будьте готові до того, що її доведеться нанести в два шари.
{/LikeAndRead}