Як побудувати човновий причал


Ця покрокова інструкція навчить вас, як побудувати знімний причал для човна. А також, наша стаття розповість вам про все, про що необхідно знати для здійснення цього проекту.

1.


Проектування і складання списку необхідних матеріалів. Цей етап може виявитися досить складним, тому що існує така безліч можливостей і потреб, пов'язаних з човновим причалом, а складання списку необхідних матеріалів може стати нескінченним кошмаром. Але в цій статті ми збираємося розглянути лише виготовлення типового знімного човнового причалу з доступних матеріалів за нескладною технології, щоб побудувати простий причал, здатний витримати випробування часом. Як приклад ми взяли човновий причал розмірами 1х7, 5 м, простої конструкції, але якщо ви хочете побудувати що-небудь, нехай навіть найпримітивніший причал для човнів, ви повинні все ретельно спланувати. Якщо вам кожен день доведеться бігати в магазин за черговим забутим матеріалом, або ж ви будете сидіти і болісно думати, що ж ви забули зробити, час виконання робіт може збільшитися вдвічі. Якщо ви починаєте без складання плану, можете бути впевнені, що ваша затія приречена на провал. Подумайте про вашу човні, про зміни рівня води, про навантаження, яку причал повинен витримувати. Тому витратьте час на складання креслення та написання докладного списку матеріалів, щоб бути впевненим у тому, що купите дошки необхідної довжини і в достатній кількості. Це заощадить вам багато часу і позбавить від зайвих клопотів, і ви зможете спокійно розпочати роботу і успішно її завершити без зайвої біганини. Вам не потрібно бути інженером для того, щоб зробити креслення човнового причалу або підібрати необхідні для цієї роботи матеріали. Однак, якщо ви ніколи не робили нічого подібного раніше, вам варто витратити трохи грошей на пошук проекту, який задовольняє вашим вимогам, з вичерпним списком матеріалів. У мережі Інтернет існує величезна кількість оціночних і проектних сервісів, і ви можете витратити багато годин на переговори і добірку проекту, який задовольнить всім вашим вимогам. Якщо ви вважаєте, що отримання готового проекту з повним списком документації допоможе вам заощадити і час і гроші, ви можете зареєструватися на сайті розробників в якості менеджера проекту. Ви можете розмістити там вимоги до дизайну і прохання скласти кошторис по проекту. Це дасть вам можливість розміщувати всю інформацію безкоштовно і отримати компетентні поради та оцінку вартості вашого проекту, відповідно до ваших можливостей. Додатково до цього, вам допоможуть скласти кошторис відповідно до розміру вашого бюджету і підібрати оптимальні матеріали за співвідношенням ціна-якість.

2.


Визначаємо зовнішні кордони. Встановіть стійки, які використовуються для розмітки зовнішніх кордонів, так, щоб вони виходили за загальні габарити вашого причалу на 0,6 м. Натягніть на них мотузку. Потім наповніть 5-літрове відро галькою приблизно на половину, щоб воно залишалося на плаву поряд з вами. Відріжте по висоті круглі форми для заливання бетону. Їх висота повинна бути на 15-20 см вище рівня води. Встановіть 10-ти сантиметрові форми для заливання бетону на найдальшу точку за межами периметра, позначеного мотузками, починаючи з кутів. Потім вирівняйте форми за рівнем і насипте в них трохи гравію, щоб зафіксувати на місці. Відріжте палі 10х10 трохи довше, ніж необхідна висота. Переконайтеся, що при цьому ви врахували товщину каркаса, який розташовуватиметься зверху (у нашому прикладі це буде 9 см), щоб отримати підсумкову висоту з урахуванням нахилу причалу. Встановіть всі палі всередині кордонів причалу, відмічених мотузкою. Наприклад, якщо мій причал має розміри 1х7, 5 м, то необхідно встановити 6 паль, тобто по одній палі на кожні 2,5 м прольоту.

Намагайтеся, щоб палі не торкалися мотузкового периметра. Наповніть підготовлені форми для заливання сухий готовою сумішшю бетону. Я маю на увазі, що необхідно висипати суміш з мішка, що не додаючи води, оскільки форми вже заповнені водою. Перемішуйте його і продовжуйте додавати бетон, поки він не загусне.

3.

Визначте рівень нахилу, який ви хочете додати вашому човнової причалу. Нахил в 3/5 означає, що на кожні 30 см прольоту або 30 см довжини причал буде мати нахил 3/5 см в бік берега. Найпростіший спосіб розмітити рівень нахилу - нанести крейдяну лінію від одного кута периметра до іншого. Таким чином, ви зможете побачити лінію нахилу на всіх палях 10х10, що йде у напрямку до центру. Обчислення початкової висоти повинно грунтуватися на характеристиках вашої човни, індивідуальних перевагах і тому, як далеко від берега буде знаходитися край причалу.

4.

Установка каркаса причалу. Оскільки розміри причалу 1х7, 5 м, і під каркасом ми повинні розташувати палі кожні 2,5 м, то нам необхідно побудувати три рамні конструкції 1х2, 5 м з балок 5х10 см, щоб встановити їх зверху на палі 10х10. Після того як рамні конструкції зібрані і встановлені на палі 10х10, ви можете побачити загальний зовнішній периметр вашого човнового причалу. Далі відріжте дві дошки 5х15 см довжиною 3 м. Прибейте їх цвяхами збоку врівень з верхнім краєм середньої рамної конструкції. При цьому не забивайте цвяхи в частині дощок, звисаючих з кожного боку середньої рами на 30 см (це називається виступом). Він повинен бути прикручений до рами, щоб зробити конструкцію причалу знімною на зимовий час. Тому виступ прикручується кількома простими гвинтами, щоб їх можна було легко відкрутити. Завершуємо роботу, обшиваючи залишилася торцеву сторону рамних конструкцій з балок 5х10 см, використовуючи дошки 5х15 см. Обріжте їх до потрібної довжини, щоб одним цілісним шматком повністю закрити решту незакритих частину. Після того, як ви закінчите обшивку, у вас повинен вийти подвійний зовнішній контур: один з балок 5х10 см, а інший з дощок 5х15 см. Коли ви дивитеся з боку, балки 5х10 см повинні спиратися на верхню частину паль 10х10, а дошки 5х15 см знаходитися з боків паль. Дошки 5х15 см повинні свистати на 5 см нижче середніх дощок, які з'єднують всі три рамні конструкції. Таке перекривання необхідно для утримання всієї конструкції разом. Ми з'єднуємо рами таким чином для того, щоб зробити конструкцію знімною, простий і з мінімальними витратами праці. Дошки 5х15 см звисають нижче дощок 5х10 см, що спираються на верхню частину паль 10х10 для того, щоб утримати рами від бічного ковзання. За допомогою з'єднання гвинтами середньої рами з іншими ми робимо їх єдиним цілим. Тепер, щоб зібрати або розібрати ваш човновий причал, вам залишається прикрутити або відкрутити гвинти від виступу середньої дошки 5х15 см. Наступним етапом ми повинні прибити до верхньої частини рамних конструкцій дошки палубного настилу товщиною 3 см. Важливо починати прибивати їх починаючи із середньої дошки. При цьому ви не повинні прикручувати або прибивати палубний настил до бічних дошках, що з'єднує разом рами. Раніше ми відрізали триметрову дошку 5х15 см і прибили її посередині середньої рамної конструкції, саме з цієї рами ми і починаємо укладати палубний настил. Ви можете почати з одного боку або з іншого. Укладайте дошки палубного настилу до того місця, де закінчиться триметрова дошка 5х15 см. Коли ви закінчили укладку настилу середній частині причалу, вам залишилося заповнити залишилися порожнечі. Укладанням палубного настилу закінчуються всі роботи по споруді причалу. Але запам'ятайте, коли захочете розібрати причал, вам спочатку потрібно відкрутити і зняти його центральну частину.
{/LikeAndRead}