Як зробити кракелюр


Кракелюр - це техніка фарбування поверхні, яка в кінцевому підсумку імітує вид старої растрескавшейся фарби, коли шар старої фарби видно через тріщини нової. Будь-яка гладка поверхня, на яку можна нанести латексну фарбу підходить для ефекту кракле. Найчастіше техніка кракелюра використовується на меблях, фурнітурі, або щоб підкреслити обробку і декоративні деталі. Необхідні матеріали можна легко знайти в більшості будівельних магазинів, а сама техніка кракелюра досить проста, щоб її можна було освоїти за один день.

1.


Придбайте фарбу, засіб для старіння фарби та інші матеріали. Виберіть фарби двох кольорів - для нижнього шару, який буде видно в тріщинах, і для верхнього, який буде розтріскуватися. Засіб для старіння фарби саме по собі безбарвно.

2.


Підготуйте поверхню, на яку будете наносити фарбу. Її необхідно ретельно зашкурити до ідеальної гладкості. Протріть поверхню вологою ганчіркою, щоб видалити пил. Дайте добре просохнути.

3.

Накрийте або обклейте малярським скотчем поверхню, яку ви не будете фарбувати. Наклейте малярський скотч безпосередньо на кордоні з офарблює областю. Використовуйте тканину, щоб захистити підлогу від фарби.

4.

Нанесіть перший шар фарби обраного кольору у відповідності з інструкцією на упаковці. Перед нанесенням фарби її необхідно ретельно перемішати. Дайте фарбі просохнути протягом чотирьох годин.
{LikeAndRead}

5.

Нанесіть шар засіб для старіння фарби. Ви можете використовувати пензлик, щоб надати тріщинах певний напрям, або нанести його валиком, щоб тріщинки вийшли більш рівномірними. Цей шар повинен просохнути протягом як мінімум однієї години.

6.

Нанесіть шар верхньої фарби. Для більш помітних тріщин слід наносити більше товстий шар. Якщо ж ви хочете отримати ефект легкого розтріскування, наносите фарбу тонким шаром.

7.

Зніміть малярську стрічку через кілька хвилин, поки фарба ще не зовсім висохла. Не чекайте, поки пофарбована область повністю просохне, тому що свіжа фарба може знятися разом з малярським скотчем.

8.

Дайте поверхні повністю просохнути.
{/LikeAndRead}