Як отримати водень


Водень - перший елемент у періодичній таблиці Менделєєва. Його вважають перспективним і, крім того, широко поширеним джерелом енергії. Отримати водень можна зі звичайної води, відокремивши два атоми водню від атома кисню за допомогою електролізу.

1.


Проткніть в пластиковій пляшці два отвори, один навпроти одного, на відстані близько 3 см від дна. Вставте цвяхи в отвори, так щоб вони майже стосувалися один одного. Якщо цвяхи будуть торкатися один одного, нічого не вийде.

2.


Наповніть пляшку водою на три чверті і всипте туди звичайну кухонну сіль. Потрібно повністю наситити воду сіллю - це поліпшить провідність.

3.

Візьміть два дроти і прикріпіть по одному до капелюшку кожного цвяха. Другі кінці проводів підключіть до джерела живлення.

4.

Одягніть повітряна кулька на горлечко пляшки і увімкніть живлення. Якщо ви все зробили правильно, ви побачите бульбашки, які будуть з'являтися на одному з цвяхів; в цей час інший буде повільно іржавіти. Це відбувається тому, що постійний струм, проходячи через молекули води, відокремлює атоми водню і кисню в з'єднанні H20 один від одного - в результаті у вас виходять два атоми водню і один атом кисню. Кисень вступає в реакцію з металом і починається корозія. Тим часом водень, будучи найлегшим елементом, піднімається вгору і заповнює повітряну кулю.
{LikeAndRead}

5.

Довести, що куля наповнений саме воднем, можна за допомогою запальнички. Підпаліть газ, що випускається з кулі, і ви отримаєте невеликий вибух.
{/LikeAndRead}