Що не підхопити інфекцію від свого домашнього улюбленця


Той факт, що вас облизав ваш улюблений щеня або кошеня, здається вам цілком безпечним - ну хіба що він вас трохи забруднив, чи не так? Але, за даними дослідників, тут є ще один момент.

Існує мікроб, стійкий до медичних препаратів на зразок пеніциліну - золотистий стафілокок, який становить загрозу здоров'я виключно людини. У лікарнях або інших установ охорони організаціях за останні кілька років було відзначено велику кількість інфекцій, які переносяться тваринами: птахами, котами, собаками, кіньми, свинями, кроликами або гризунами.

«Перше, що ми помітили, це те, що власники домашніх тварин постійно обмінюються інфекціями зі своїми домашніми улюбленцями» - говорить глава комітету з контролю за інфекційними захворюваннями.

Хоча ще невідомо, яку роль відіграють домашні тварини в інфікуванні людини різними мікробами (лікарі та ветеринари не завжди можуть відстежити джерело інфекції), наукові дослідження множинних заражень або рецидивів інфекцій дозволяють простежити чіткий зв'язок.

Не зрозумійте неправильно - експерти не рекомендують вам постійно перевіряти на інфекції себе або ваших домашніх улюбленців або розвивати у себе мікробофобію. Вони просто пропонують вам усвідомлений підхід до справи - ви ж дотримуєтеся простих правил гігієни, відвідуючи громадські туалети, тренажерні зали - або, скажімо, збираючись з друзями в якомусь барі.

Фахівці з лікування інфекційних захворювань розглянули кілька випадків передачі золотистого стафілокока, стійкого до пеніциліну, від тварин людині і навпаки, і запропонували наступні рекомендації, як захистити себе і свого домашнього улюбленця при необразливому на перший погляд спілкуванні з твариною.

1.


Дотримуйтесь наступні рекомендації та заходи безпеки, і ви уникнете поширення інфекцій. Мийте руки водою з милом або обробляйте антибактеріальним гелем для рук до і після того, як ви будете грати з твариною.

2.


Не дозволяйте тварині облизувати ваше обличчя. (Це лише пропозиція, для забезпечення більшої безпеки, хоча жодне дослідження не показало, що це якось пов'язано з поширенням інфекції). Якщо ж вам все ж подобається, коли ваш домашній вихованець таким чином показує вам свою бурхливу радість, просто постарайтеся не підставляти йому ніс і губи, і частіше дотримуйтесь правил гігієни. Нічого страшного від цього не станеться.

3.

Мийте миски для їжі та води вашого домашнього улюбленця, не там, де ви миєте свій посуд і продукти, а в іншій раковині. (Якщо ваша кухня цього вам не дозволяє, добре вимийте раковину після того, як ви мили там посуд для вашої тварини).

4.

Одягайте рукавички, доглядаючи за своєю твариною, якщо у нього є рани на шкірі, і стежте за тим, щоб ваші рани або пошкодження на шкірі (якщо такі є), були перев'язані.
{LikeAndRead}

5.

Уважніше читайте загальним станом здоров'я вашого домашнього улюбленця, регулярно водите його на медогляди; будь-якого роду рани на тілі вашої тварини повинен оглянути ветеринар. Регулярні медогляди передбачається проводити раз на півроку.{/LikeAndRead}