Як вибрати породу собаки


Вибір породи собаки - це робота. Ви повинні бути впевнені в тому, що собака підійде вашому стилю життя і характеру. Кожна порода має своєю індивідуальністю, примхами і потребами (як і люди). Для того, щоб вибрати найбільш підходяще тварина, вам потрібно ознайомитися з типами собак. Ви також повинні знати себе, оскільки ваш стиль життя відіграє основну роль у виборі собаки. Мати собаку - це задоволення, але тільки якщо ви знаєте, на що йдете, так що вибирайте породу з розумом.

1.


Визначтеся, чи хочете ви породиста тварина, дворнягу або кинуту собаку. При будь-якому варіанті ви можете знайти відмінного вихованця. Однак через те, що багатьох кинутих собак господарі кривдили, їх соціалізація зажадає трохи більше зусиль. Обов'язково задавайте питання про тварину, особливо щодо можливих проблем зі здоров'ям. Це важливо незалежно від того, яку породу ви виберете і де.

2.


Ознайомтеся з усіма породами, які можуть вас зацікавити. При цьому не забудьте проаналізувати свій характер. Складіть список своїх рис і використовуйте його в якості барометра у виборі собаки. Вибрати відповідного вихованця набагато легше, якщо ви знаєте себе. Наприклад, якщо ви не любите фізичну активність, Веймарська лягава не для вас. Якщо ви не знаєте, з чого почати, прогуляйтеся в парк, де гуляють з собаками, і розпитайте власників собак. Вони будуть раді поділитися своїм досвідом.

3.

Дізнайтеся, скільки уваги вимагає порода. Декоративні собачки потребують постійної уваги, але не відчувають особливої потреби у фізичних вправах. Ретривера ж потрібні великі навантаження, однак, їх потреби в увазі задовольнити простіше. Важливо знати, скільки потрібно гуляти з собакою, чи має порода схильність до захворювань (наприклад, лабрадор-ретривер - перший кандидат на дисплазію кульшового суглоба). Необхідно з'ясувати вартість утримання породи (тобто скільки тварина їсть, чи потрібне йому особлива дієта). Собаки - дорогі тварини. Це стосується не тільки вартості замовлення, але і вартості утримання. Собакам необхідні регулярні ветеринарні перевірки, які коштують недешево. І, нарешті, собакам необхідна любов. Якщо вас ніколи немає вдома, або якщо ви будете закривати тварина будинку з 6:30 ранку до 9 вечора, вам не варто заводити собаку.

4.

Визначтеся, чи хочете ви взяти цуценя або дорослу собаку. Цуценята вимагають більше уваги. Їх потрібно тренувати, у них будуть різатися зуби (що означає, що вони можуть жувати все що завгодно). Собаки старше двох років звичайно знайомі з життям в будинку, зуби у них вже прорізалися, а характер трохи м'якше. Але не завжди! Обов'язково задавайте запитання на цю тему, перш ніж узяти собаку.
{LikeAndRead}

5.

Якщо ви вирішили завести породиста тварина, переконайтеся в тому, що у заводчика є сертифікат. З появою інтернету кожен отримав можливість називати себе заводчиком, проте для того, щоб займатися розведенням породи, необхідно слідувати певним стандартам. Це означає, що існують певні стандарти порід, і при розведенні повинні дотримуватися встановлені норми. Купівля чистокровного тварини - дороге задоволення, і природно, що вам потрібен певний рівень впевненості (і для себе, і для собаки).

6.

Якщо ви вирішили придбати дворнягу, постарайтеся з'ясувати, кров яких порід в ній тече. Таким чином, хоча у вас не буде точної інформації про характер і розмір собаки, ви хоча б приблизно дізнаєтеся, з чим маєте справу. Помісь ротвейлера з німецьким догом сильно відрізняється від помісі пуделя з кокер-спанієлем. І звичайно ж, вони значно різняться за величиною.
{/LikeAndRead}