Як видресирувати карликового пуделя


Карликові пуделі - це дуже тямущі собаки, які легко піддаються дресируванню. Найважливіше - просто зрозуміти характер собаки. Пуделі люблять людей, і, як правило, вельми життєрадісні. Але вони можуть стати полохливими і забитими створіннями, якщо їх весь час тримати в чотирьох стінах. Також необхідно якомога раніше поставити себе лідером, «ватажком зграї» у відносинах з твариною.

1.


Почніть з встановлення відносин між господарями і вихованцем. Ви, як і члени вашої родини, мають бути «ватажками», а не відомими. Будь-який собака, навіть найменша, спробує при першій же появі в будинку підім'яти під себе всіх домашніх. Протистояти її намірам дуже легко - ви повинні взяти кермо влади в свої руки. Вам вирішувати, коли вихованцеві є, коли спати, коли йти гуляти і навіть коли паруватися. Так, вихованець усіма обожнюємо, але не дозволяйте його «м'якості і пухнастості» заволодіти вами. Коли він в'ється навколо вас, вимагаючи уваги, навчіть його заспокоюватися, інакше він нічого не отримає. Відучіть його гризти речі - так ви збережете своє майно і нерви. На прогулянці завжди йдіть попереду нього, як і личить «ватажкові» і собака вам підкориться.

2.


Почніть соціалізувати собаку. Процес під складною назвою «соціалізація" не таїть в собі нічого складного. Всього-навсього вам потрібно почати всюди тягати за собою собаку, щоб вона звикла до людей і іншим собакам. Спочатку ваш вихованець буде вести себе скромно, але з вашої легкої руки від його боязкості не залишиться і сліду. Вашій чотириногому другові має бути комфортно з вами в будь-якій обстановці. Тільки добившись цього, можна приступати до дресирування.

3.

Купуйте собаці нашийник у вигляді ланцюга. Без нього не можна починати дресирування. Нашийник повинен бути зручним і добре сидить, щоб не спадати. У той же час нашийник не повинен сидіти дуже туго, в простір між ним і шиєю тварини повинно легко поміщатися два пальці. Цей нашийник не буде спричиняти ніякої шкоди собаці, а ви в свою чергу отримаєте необхідний контроль над твариною, притягнувши його до себе в будь-який момент. Так ви уникнете будь-яких небезпечних ситуацій.

4.

Почніть з навчання собаки правильному ходіння на повідку. Відпустіть її від себе на пару метрів вперед. Коли собака почне тягнути поводок, різко смикніть його. Заволодівши увагою собаки, голосно і чітко скажіть слово «легше» і поверніть в іншу сторону. Сенс у тому, що ви зупиняєте собаку, залучаєте її увагу і йдете назад, а вона за вами слідом, тобто вона вам підпорядковується. Не забувайте хвалити собаку, у разі правильного виконання команди. Подібним же чином можна навчити собаку йти поруч. Просто виконайте той же алгоритм, але без зміни напрямку руху.
{LikeAndRead}

5.

Введіть систему заохочень. Шматочки ковбаси або сиру прекрасно виступлять в ролі ласощів. Купівля ковбаси або сиру не сильно вдарить по вашому бюджету. Наріжте ковбасу на маленькі шматочки і покладіть їх у пакет, який сховайте в поясний сумку. Накажіть вихованцеві сісти і заохотите його, якщо він буде сидіти рівно, не рухатися з місця і дивитися вам в очі. Це так звана «фокусування увагу». Повторюйте команду "сидіти", до тих пір, поки вихованець не буде сідати без вашої допомоги.

6.

Навчіть вихованця команді "лежати". Спочатку накажіть вихованцеві сісти, а потім, відійшовши в сторону, притисніть руку з шматочком ковбаси до землі і поманив вихованця вниз і скажіть «лежати». Собака повинна припасти до землі і повзти на запах ковбаси. Притисніть рукою її спину до землі. Винагородіть собаку, поклавши шматочок ковбаси між її передніх лап. Тренувати цю команду потрібно досить довго, так що не кидайте почате на півдорозі. Команда «лежати" не передбачає обмеження за часом виконання. Собака повинна залишатися в лежачому положенні до тих пір, поки ви не скасуєте команду словом «гуляй». Повторюйте слово "лежати", поки собака знаходиться в лежачому положенні, щоб вона розуміла, що команда ще не скасована. Скасування команди (слово «гуляй») вимовляєте одобряюще.
{/LikeAndRead}