Як дресирувати собаку


Неважливо, хто у вас, щеня або доросла собака, для дресирування потрібно час. Перші команди, які має вивчити ваш собака - це «сидіти», «чекати», «фу», «лежати» і «до мене». Почніть з команди «сидіти», потім переходите до команд «чекати», «до мене» і «лежати». Команда «фу» зажадає від вас волі, хоча багато собаки розучують цю команду ще коли їх привчають до чистоти в будинку. Важливо бути послідовним і займатися з собакою щодня по 30 хвилин. Після тренування бажано виділити час для гри.

1.


Щоб навчити собаку сидіти знадобляться довгий повідець і невеликі шматочки ласощів для тварини. Промовляючи команду "сидіти", злегка поплескуйте собаку повідцем по попереку. Коли собака сяде, дайте їй частування. Пройдіться з нею на кілька метрів і повторіть команду, ніжно натискаючи собаці на поперек. Потім знову частування. Тренуватися так потрібно кожен день протягом тижня, поки собака не вивчить команду.

2.


Коли тварина навчиться сидіти, пора переходити до наступної команді - «чекати». Використовуючи повідець, накажіть собаці сидітиме. Коли вона сіла, похваліть її і дайте частування. Піднімаючи руку вгору, як регулювальник, перепиняє шлях, скажіть собаці «чекати» і, не відпускаючи повідця, відійдіть на кілька кроків. Зачекайте пару хвилин, поверніться до собаки, похваліть і почастуєте її. Повторюйте ці дії, відходячи на кілька кроків і повертаючись назад до собаки. Через тиждень, відпустіть повідець і, скомандуйте «чекати» і відійдіть на 30 кроків. Потім практикуйте відходити далі, щоб собака не могла вас бачити.

3.

Після того, як собака навчилася чекати вас, час навчати її підходити до вас. Для початку, використовуючи повідець, накажіть собаці сидіти і чекати вас. Відійдіть на кілька метрів і скажіть команду "до мене", злегка натягуючи поводок. Коли собака підійде до вас, почастуєте її. Повторюйте ці дії, відходячи усе далі й далі. Після успішної тренування, спробуйте залишити собаку чекати, вийдіть, щоб вона не бачила вас і коли ви знову з'явитеся, скомандуйте "до мене" і дайте частування.

4.

Навчати собаку команді «фу» буде легше. Коли собака пустує, скажіть «фу», направляючи ваш палець у бік собаки. Найімовірніше, команда знайома собаці ще з тих пір, як та з'явилася у вашому домі. Але деякі собаки не розуміють, що мається на увазі під цією командою. Зазвичай собаки думають, що ви забороняєте їм ходити в туалет у приміщенні.
{LikeAndRead}

5.

Навчати собаку лежати, спочатку велите їй сісти, потім, опускаючи свою руку вниз до підлоги перед собакою, повторюйте команду "лежати". Під час занять не забувайте пригощати собаку. Зазвичай цій команді всі навчаються швидко, її можна сполучити з іншою командою - «чекати».
{/LikeAndRead}