Як дресирувати сторожову собаку


Якщо ви хочете виховати з цуценя сторожову собаку, то буде краще отримати професійну допомогу від людей, що займаються дресируванням собак. Однак, якщо ви вирішили зробити це самостійно, виконуйте наступні кроки для того, щоб забезпечити вашому собаці відповідний рівень підготовки.

1.


Вивчайте цуценя спілкуванню. Познайомте його з навколишнім середовищем. Щеня повинен звикнути до руху транспорту, людей і інших тварин. Навчіть його залишатися байдужим по відношенню до інших тварин. Це означає, що вам не слід дозволяти йому ганятися за кішками або переслідувати течні суку.

2.


Навчіть собаку підкорятися вам. Вимагайте від собаки уваги на початку кожного тренування. Навчіть собаку голосовим командам, таким, як "до мене", "сидіти" і "чекати". Навчіть собаку виконувати ці ж команди, використовуючи ручні сигнали. Ви також повинні навчити собаку автоматичного виконання команд, наприклад, завжди сідати, підійшовши до вас.

3.

Заохочуйте гавкіт собаки, коли хтось наближається до вашого будинку. Більшість собак буде робити це автоматично, якщо ви не навчите їх не робити цього. Коли хтось наближається до будинку і ваша собака гавкає, похваліть її, і скажіть, що вона може перестати, тому що ви тут, і ця людина ваш друг. Якщо наближається людина вам не друг, навчіть собаку припинити гавкіт тільки тоді, коли вами буде дана відповідна команда.

4.

Навчіть вашу собаку не бігати за порушником, як тільки вона вийде за межі своєї власності. Щоб зробити це, вам доведеться переконатися, що собака знає, де закінчується межа вашої власності. Гуляйте з собакою по периметру ваших володінь, поки вона не зрозуміє, де проходять межі.
{LikeAndRead}

5.

Навчіть собаку захоплювати тільки одяг, не пошкоджуючи плоть. Ви можете зробити це, простягнувши руку в рукаві і сказавши собаці «взяти». Не використовуйте при цьому такі слова, як «вбити» або «напасть». Коли ви закінчите, скажіть собаці «кинь». Приберіть морду собаки від руки, якщо вона не випускає рукав, і вийміть руку з рукава.

6.

Визначте ділянки на тілі зловмисників, за які ваша собака повинна буде їх кусати. Найкраще, щоб собака кусала кінцівки, переважно ноги, а потім утримувала людини до прибуття допомоги. На останньому етапі, ваша собака повинна вивчити команду звільнення. Хороша сторожова собака не випускатиме зловмисника, поки не з'явиться її власник або поліцейський і не дасть їй команду зробити це.
{/LikeAndRead}