Як дресирувати ши-тцу


Ши-тцу, в першу чергу, вважається собакою святих тибетських ченців. Не так давно її також стали вважати прекрасним домашнім товаришем і другом. Ши-тцу - маленька порода. Незважаючи на те, більшу частину дня ця собака проводить в якості дозвільного домашньої тварини, вона також легко піддається дресируванню і отримує від неї велику користь.

1.


Привчіть собаку дотримуватися чистоти у будинку, даючи їй команду веселим, м'яким голосом (напр. «туалет») і відводячи її в призначене для цього місце. Зачекайте, поки собака полегшиться, і відразу ж похваліть її і дайте улюблені ласощі.

2.


Інші основні навички дресирування також важливі для здоров'я і благополуччя вашої собаки. Ваша ши-тсу повинна мати в будинку місце, яке вона може вважати своїм (буда, клітина або просто тихе місце, де знаходяться іграшки собаки та її постіль).

Поясніть собаці, що це місце належить їй. Команда «на місце» або «постіль» повинна відсилати собаку, коли до вас приходять гості, або собака просто змішалась. Дайте вихованцеві команду, відведіть його до ліжка і нагородите його, якщо він спокійно залишиться на місці. Повторюйте процедуру, поки собака не відчуватиме задоволення і комфорт, залишаючись на своєму місці.

«Фу» - це ще одна неоціненна для будь-якої породи команда. «Фу» може означати що завгодно, від наказу злізти з меблів до наказу піти з певного місця або залишити якої людини в спокої. Скажіть собаці «фу» і поставте її на підлогу. Після цього нагородите тварина.

3.

Поповніть вихованця таким простим командам, як «сидіти», «стояти», «лежати» і «поруч». Це зробить вашу собаку більш бажаним і прийнятним супутником, куди б ви не попрямували.

Базова дресирування на слухняність приносить користь і собакам, і господарям. Вашої ши-тсу вона теж визначено принесе користь. Базовим навичкам послуху можна легко навчити, використовуючи ту ж систему «команда-нагорода».

Команда «сидіти» є самою основною. Візьміть одне з улюблених ласощів собаки в руку і тримайте його над головою вихованця. Скомандуйте «сидіти». Повільно відсуньте ласощі тому, заохочуючи собаку сісти. Як тільки тварина сяде, дайте йому ласощі. Повторюйте ці кроки, поки собака не почне постійно відгукуватися на команду (без використання частувань). Хваліть кожну тварину, за слухняність.

«Стояти» - це ще одна команда, якій собаку легко навчити, і яка може виявитися вкрай важливою в деяких ситуаціях. Коли собака сидить, стоїть або лежить, дайте їй команду «стояти», тримаючи праву руку перед твариною. Повільно відступите на один крок назад. Якщо собака не рухається, нагородите її і відмініть команду (напр. словом «добре»).

Якщо собака рушила, поверніться на місце і знову дайте команду. Повторюйте процес, поки не зможете відступити на 10 кроків назад, а собака залишиться нерухомою щонайменше 30 секунд. Замість того, щоб дати собаці встати самостійно, слід скасувати команду.

4.

Навчіть собаку спокійно лежати. Візьміть в руку ласощі і дайте тварині команду "лежати". Опустіть руку вниз, заохочуючи вихованця лягти. Коли собака ляже, похваліть її і дайте частування. Повторюйте цю процедуру, поки собака не почне лягати без використання частування.
{LikeAndRead}

5.

Після того, як тварина твердо вивчить команду "сидіти", навчіть її команді "до мене". Попросіть собаку сісти і відійдіть на кілька кроків назад, тримаючи кінець повідця. Веселим голосом скомандуйте "до мене" і покажіть вихованцеві частування або іграшку у себе в руці. Одночасно м'яко тягніть повідець до себе. Коли собака підійде, попросіть її сісти і винагородите її. Повторюйте процедуру доти, поки собака не почне автоматично підходити до вас і сідати, і вам не потрібно буде тягнути поводок. Зрештою ви зможете давати команду, перебуваючи все далі і далі від собаки. Це дуже корисна команда, особливо якщо собака відійде далеко від вас.

6.

Навчіть собаку команді «поруч». Посадіть собаку ліворуч від себе. Тримайте повідець в лівій руці. Дайте тварині команду «до ноги» і пройдіть на кілька кроків вперед, заохочуючи собаку залишатися поруч з собою. Коли ви зупиніться, скомандуйте «сидіти» і похваліть собаку, коли вона пройде поряд з вами і сяде. Повторюйте процес, поки собака не почне постійно триматися у вашої ноги (Не рватися вперед і не відставати) і сідати щоразу, як ви зупиняєтеся. Залишаючись поруч з вами і сідаючи, коли ви зупиняєтеся, собака буде спокійною і контрольованою на галасливих вулицях. З нею також буде приємніше і спокійніше ходити куди б то не було.
{/LikeAndRead}