Як дресирувати шпіца


Шпиці - популярна порода собак. Шпиці, що ведуть своє походження від північних їздових собак, в нинішній час зазвичай виступають в ролі домашніх улюбленців. Шпиці - невеликі собаки, але дресируванню піддаються не гірше будь-який інший породи.

1.


Починайте дресирувати шпіца, поки собака ще маленька. Молоду собаку набагато легше навчити так, щоб у неї не сформувалося поганих звичок, тому починайте навчання якомога раніше.

2.


Спочатку навчіть щенята не справляти нужду будинку. Беріть його на вулицю і часто давайте команду «займися справами», у тому числі після того, як він поїв або прокинувся. Залишайтеся з цуценям на вулиці, поки він не зробить свої справи, а потім похваліть його і дайте ласощі.

3.

Посадіть цуценя шпіца в клітку. Дайте йому багато іграшок, щоб йому було чим зайнятися, і чим щеня стає старше, тим на більш довгий термін залишайте його там. Садіть цуценя в клітку, коли ви зайняті або йдете з дому, щоб не було проблем.

4.

Одягніть на цуценя нашийник. Прикріпіть до нашийника поводок і відпустіть - нехай повідець якийсь час волочиться за цуценям, тоді щеня звикне до нього і не буде лякатися. Візьміть поводок в руку і хочете за шпіцом - тоді собака звикне до того, що хтось за нею ходить. Похваліть цуценя і дайте ласощі, якщо він спокійно дозволяє слідувати за ним.
{LikeAndRead}

5.

Тримайте повідець в руці і принадити шпіца ласощами. Заохотите його ходити поруч з вами, давши ласощі в якості нагороди. Продовжуйте давати цуценяті команду гуляти поруч, іноді даючи ласощі, поки собака не стане йти поруч без додаткового підкріплення.

6.

Дайте команду "сидіти" і тримаєте ласощі перед його носом. Проведіть ласощі тому, щоб спонукати його сісти, і дайте ласощі в якості нагороди, коли щеня сяде. Використовуйте ту ж систему «команда-нагорода», щоб навчити собаку іншим командам за вашим вибором.

7.

Робота з цуценям повинна проходити у формі коротких, але частих занять. Собака здатна утримувати увагу на нетривалий термін, і якщо ви з нею будете працювати часто, тоді шпіц виросте в добре навченого вихованця.
{/LikeAndRead}