Як дресирувати цуценя-1


Я 18 років пропрацював інструктором з дресирування собак, тому можу дати кілька хороших порад тим, хто вперше придбав собаку.

Починайте навчати цуценя, як тільки він вперше опинився у вас вдома. Не треба чекати, коли йому виповниться шість місяців. Це велика помилка і найгірший рада, яка тільки можна отримати. Я починаю навчати щенят у віці семи тижнів. У цій статті я опишу кілька важливих моментів, які необхідно зрозуміти, починаючи дресирувати цуценя.

1.


Дуже важливий зв'язок з цуценям

При навчанні щеняти ви повинні бути налаштовані позитивно. Необхідно якомога частіше нагороджувати цуценя, коли він веде себе так, як ви хочете.

2.


Водите цуценя в різні місця і показуйте іншим людям

Нехай ваш щеня багато спілкується. Беріть його з собою всюди. Знайомте його з якомога більшою кількістю людей. Візьміть його з собою на пляж, на прогулянку в ліс, на свято, до перукаря, туди, де він може отримати нові враження, почути нові звуки і отримати досвід.

Цуценятам необхідно подолати етап соціалізації. Чим більше у віці до 4,5 місяців він буває з вами в різних місцях, тим стабільніше буде його психіка надалі.

Складіть план, який вам у цьому допоможе. Напишіть список місць і людей, яким ви захочете показати свого цуценя.

3.

Починайте привчати цуценя до вольєра. Мені говорили, що поміщати тварина у вольєр - жорстоко. Але ви повинні розуміти, що відмова від використання вольєра може погано скінчиться для цуценяти, залишеного без нагляду на довгий час. Як людина, довго працював з тваринами, я бачив цуценят, які отримували серйозні травми і навіть гинули від того, що їм надавали занадто багато свободи.

Щеня не розуміє, що не можна гризти електричні дроти, курячі кістки і старі губки. Щеня, що не привчений до вольєра, легко може отримати травму. Тому необхідно привчати його до вольєра відразу ж, як він з'явиться у вашому домі.

4.

Всі собаки - одомашнені вовки. Стати ватажком, поки ваш щеня ще маленький.

Як тільки ви почали знайомити цуценя з навколишнім світом і привчати його до вольєра, можна починати вчити його жити з людьми.
Необхідно привчити його до:

1.

дресируванню будинку

2.

виконанню основних команд

3.

повідця і нашийника

Крім усього перерахованого, необхідно навчити цуценя сприймати вас як ватажка. Необхідно, щоб між вами були певні межі.

В Інтернеті можна знайти багато статей і відео, які допоможуть вам дресирувати цуценя і навчити його основним командам.
{LikeAndRead}

5.

Коли ви одягаєте на цуценя нашийник і повідець, дозвольте йому побігати, відпустивши поводок. Так він зможе швидше до нього звикнути. НІКОЛИ не надягайте на цуценя строгий нашийник. Він ще тільки розвивається розумово і фізично, ви ж не хочете заподіяти йому біль.

6.

Не забувайте фотографувати цуценя.

Робіть якомога більше фотографій. Щеня дуже швидко виросте, і ви будете раді, що встигли зробити багато фотографій, поки він ще малий.
{/LikeAndRead}