Як піклуватися про собаку


Собаки - стайня тварини. Вони живуть групами, в яких домінуючу позицію займає лідер, відповідальний за благополуччя інших. Придбавши собаку, ви стаєте її зграєю. І хоча між вами іноді може виникати суперництво за верховенство в зграї, в кінцевому рахунку, ви повинні забезпечити свою собаку найкращим доглядом.

1.


Складіть графік регулярних перевірок у ветеринара. Підтримуйте імунітет собаки, проведіть кастрацію / стерилізацію і дотримуйтесь інструкцій ветеринара по годівлі та тренувань.

2.


Відведіть собаці певне місце, будку або вольєр, де вона зможе відпочивати і спати. Там вона буде в безпеці в той час, коли ви за нею не стежите. Привчіть собаку до цього місця, заохочуючи її невеликими винагородами або спеціальними іграшками.

3.

Регулярно давайте собаці поживний і збалансований корм. Обмежте частування та ласощі. Поставте велику чашку свіжої води і міняйте воду принаймні раз на день.

4.

Використовуйте хороший шкіряний або нейлоновий нашийник і двометровий поводок. Закріпіть нашийник на собаці таким чином, щоб під ним легко проходили два пальці. Купуйте нашийник і повідець, які підходять розміром та віком собаки.
{LikeAndRead}

5.

Складіть графік тренувань з професійним кінологом, індивідуально або в групі. Регулярно ходите на тренування і займайтеся з собакою один-два рази на день близько 10 хвилин.

6.

Замовте ідентифікаційну бирку і закріпіть її на нашийнику собаки разом з биркою про щеплення від сказу. Напишіть кличку і номер телефону. Обміркуйте можливість чіпувати собаку на випадок втрати або крадіжки.

7.

За необхідності відвідуйте ветеринара. Відзначайте зміни в поведінці, втрату апетиту, примхливість або спалаху раптової агресії - все це може бути ознаками захворювання або травми.{/LikeAndRead}