Як захиститися від нападу собаки


Більшість собак - милі і люблячі тварини, але вони, як правило, відносяться ревниво до своєї території. До того ж, при неправильному вихованні, деякі породи мають схильність до агресії. З цих причин завжди краще бути готовим до нападу собаки, якщо ви йдете по вулиці.

1.


Уникайте дивитися в очі чужої собаці.
Агресивна собака може інтерпретувати прямий погляд як виклик. Якщо ви дорослий чоловік солідних розмірів, то собака швидше за все відступить. Але на жаль, маленька дитина, будучи слабким в очах собаки, викличе додаткову агресію і може спровокувати напад собаки.

2.


Не робіть різких рухів
Перебуваючи поруч з незнайомою собакою, рухайтеся повільно і уникайте різких рухів. Якщо до вас наближається зла собака, найгірше, що ви можете зробити - це розвернутися і побігти. Це майже напевно спровокує собаку на напад. Кращим виходом буде тихо і спокійно відійти від собаки.

3.

Деякі породи собак більш схильні до нападу.
Історично деякі породи більш схильні до агресії. Це пітбулі, ротвейлери, німецькі вівчарки. Це не означає, що дані породи не можуть бути милими і доброзичливими, просто ці собаки найчастіше асоціюються з нападами на дітей.

4.

Не наближайтеся до чужих собакам, навіть якщо вони на повідку.
Отримавши дозвіл господаря підійти, робіть це обережно, з ласкавими словами. Перш ніж доторкнутися до собаки, дайте їй понюхати вашу руку. Шукайте ознаки того, що собака дружелюбна налаштована до вас. Це, наприклад, виляє хвіст і розслаблене тіло. Якщо собака напружена або гарчить, повільно відійдіть від неї. Будьте особливо обережні, дозволяючи маленьким дітям підійти до незнайомої собаці.
{LikeAndRead}

5.

Зберігайте спокій.
Собаки можуть відчувати ваше занепокоєння і це може спровокувати агресивну поведінку. Щоб уникнути нападу, не показуйте страх або хвилювання.{/LikeAndRead}