Як навчити собаку не входити в кімнату


Навчивши собаку триматися подалі від деяких частин будинку, ви не прогадаєте. У моєму будинку ми займаємося з собаками, щоб уберегти їх від різних небезпечних ситуацій, наприклад, ми вчимо їх не лізти до гарячої плиті або киплячій воді. До того ж, добре навчене тварина буде відчувати себе членом сім'ї, а ви будете точно знати, що вихованці не будуть лякати гостей з-під столу і не стануть у розпал вечері пускати слину в черевики. І хоча наші улюбленці - частина родини, вони все ж тварини, тому не можна залишати їх без нагляду наодинці з дитиною, крихкими цінними предметами або в майстерні з небезпечними інструментами та хімікатами. Щоб привчити собаку виходити з кімнати або залишатися в певному місці, від вас будуть потрібні послідовні та чіткі дії. Але в кінці ви зрозумієте, що докладені зусилля варті отриманих результатів.

1.


Жити з одному будинку з добре вихованої собакою не тільки безпечно, але й дуже приємно.

Введення

Ці вправи не призначені для відточування навичок команди «чекай» або виконання цієї команди в більш складній формі. У цій статті я розповім, як змусити тварину виконувати команду «вийди з кухні», але можна використовувати ці вправи і в безлічі інших ситуацій. Я використовую подібні команди, щоб люди і тварини не піддавалися небезпеці, коли на кухні готується їжа, і щоб тварини жебракували. Я не думаю, що на практиці будуть потрібні жорсткі заходи. Заняття з собакою, що сприяють її соціальної адаптації та вихованню, можуть значно поліпшити ваші взаємини. Кожній людині подобаються добре виховані собаки.

2.


Придумайте чітке формулювання і жест.

Вирішіть, як ви будете вимагати, щоб собака покинула кімнату. Команда включає в себе словесну частину і жест (мова тіла). Кожен член сім'ї повинен використовувати точно таку ж команду і той же жест (сигнал). Собаки розуміють основні сигнали, жести і рухи, і ви незабаром переконаєтеся, що собака відмінно розбирається в мові вашого тіла. У кожній команді використовуйте однакову мелодію. Подумайте про звукової складової команди, наприклад дзвін дзвоника, або можливо наспів з реклами «ла-ла-ла - лала». Це допоможе собаці розуміти вас. Собаки розрізняють висоту звуку і ритм краще слів, вимовлених вами. До того ж собаки не говорять по-російськи! Зі своїми собаками ми використовуємо команду «дзусь з кухні» і вимовляємо її звучним швидким наспівом. При цьому ми тримаємо руки на рівні талії (якраз над головою нашого лабрадора) і робимо жест «киш!».

3.

Використовуйте кордону, щоб позначити територію.

Виберіть кордону доступу, візуально обмеживши територію. Наприклад, для команди «дзусь з кухні» я використовую дистанцію обмеження у крок від кухні і суміжній з нею вітальні. Щоб обмежити вхід на кухню, ми забороняємо собаці ступати на кахельну плитку на підлозі при вході на кухню (початок кахельного покриття і ще один крок). Чітка межа допомагає запобігти тактику порушення кордонів сантиметр за сантиметром, яку люблять багато собак. Заборона обмежує простір, зазначене як «територія без собак». Собаці зрозуміліше чітке обмеження території.

4.

Ознайомте собаку з командою і починайте навчання.

Ви можете тренуватися по кілька разів на день або у вихідні, або можете почекати ситуації, коли вам потрібно, щоб собака знаходилася в певному місці. Вимовляєте команду і одночасно показуйте жест, супроводжуючий її, коли собака знаходиться не там, де треба. Повторюйте команду знову і знову і вказуйте собаці на вихід з території «без собак». Ви можете наказувати собаці покинути місце, поступово слідуючи в її бік і як би просуваючи собаку до виходу або підштовхуючи, але ДУЖЕ НЕЖНО колінами (якщо собака велика). Ще один варіант - виводити собаку за нашийник або поводок (якщо собака намагається ухилитися від команди або дуже прошмигуючи). Не беріть собаку на руки, не кричіть на неї і не карайте фізично, не влаштовуйте з цієї події драми. Все це знижує ефективність навчання, і собака інстинктивно думає, що пора грати або боротися. Як тільки собака опинилася за лінією обмеження, не повторюйте команди. Ви можете похвалити собаку, але можливо, собака сприйме це як сигнал, що вже можна до вас йти. Ви також можете використовувати частування або іграшки, але намагайтеся підтримувати атмосферу навчання.

Пам'ятайте, що ваша собака ще зовсім розуміє, що ви просите або хочете від неї. Перший час, коли ви почнете навчання, ваш улюбленець, швидше за все, буде все одно ходити за вами і порушувати кордону. Тому треба повторювати все заново.
{LikeAndRead}

5.

На початку навчання повторюйте і практикуйтеся постійно.
Собаки не проти поборотися за частування, і якщо ви непослідовні, ваші дії можуть сприяти виробленню у вихованця напористості. У перший день обмеження території, ваша собака може через незнання промацувати кордон від 4 до 15 разів. У цьому випадку, думаю, господареві буде простіше (та й роздратування це викличе менше) звести даний обмеження. Наприклад, переверніть стілець вгору ніжками або зведіть бар'єр з двох дитячих крісел, поставлених в ряд, це послужить тимчасовим парканом. Можна прив'язати собаку повідцем. Переконайтеся, що у собаки є достатньо місця, щоб розслабитися і полежати. Немає необхідності прив'язувати собаку в іншій кімнаті не на виду, краще залишити її там, де їй комфортно. Ще один варіант - один член сім'ї дивиться за собакою і продовжує тренування, поки інші займаються своїми справами.

Коли я тільки починала навчати собак команді «дзусь з кухні», я з командою виводила їх з приміщення і потім ставила фізичну перепону у вигляді стільців. Спочатку собаки продовжували перестрибувати через стільці і проходити далі, але я відразу ж виводила їх до вітальні, повторюючи «дзусь з кухні» з однаковою висотою голосу і ритмом мови. Потім, коли я готувала вечерю, вони намагалися повернутися до джерела задоволення і приємних запахів. Я виявила, що мій трирічний дитина відмінно виконував функції охоронця і повідомляв про порушення території собаками. Кожен раз, я просто йшла в їхній бік, витісняючи собак з кухні, і повторювала команду. До моменту, коли вечерю був готовий, подальших спроб пройти на кухню не робилися.

6.

Повторюйте і довго практикуйтеся.
На наступний день, коли ви повторите команду, собака буде вести себе так, немов чує її вперше. Схожа реакція була у студентів, яким я викладала математику щопонеділка. Не хвилюйтеся, ви не починаєте все спочатку, отриманий в минулі рази досвід все ж закріпився в віддаленому ділянці їхньої свідомості. Можливо також, що собака навмисно перевіряє вас, але найімовірніше, собаки просто живуть сьогоденням і хочуть прийняти участь у всіх сімейних справах. («Ой, смачно запахло, це що, їжа? Може і мені шматочок дістанеться!"). У наступні дні ви побачите, що ваша команда, супроводжувана жестами, стає зрозуміліше і запам'ятовується надовго. Тоді я прибираю барикади, тому що вони швидше символічні, ніж ефективні. Ще через пару тижнів я прибираю всі обмежувачі, повідці і інше і вимовляю тільки команду.

7.

Насолоджуйтесь результатом і знову повторюйте навчання.
Якщо ви послідовні, то, врешті-решт, побачите, що вашій собаці потрібні тільки команди і нагадування, і вона буде чинити так, як ви хочете.

Часом ваша собака забуває команду або перевіряє вас. Наприклад, мій лабрадор час від часу ігнорує мене чи порушує кордон на крок. Проробляє він це раз на місяць. Інший мій песик порушує правила тільки якщо мова йде про дивані або подушці. Не зліться, собаки постійно так роблять. Використовуйте ту ж команду, тон і жести, якщо потрібно - ставте бар'єри, щоб собаки не забували. Якщо ви одного разу навчили собаку виконувати цю команду, то виявите, що вона швидко навчиться застосовувати її і на інших територіях. Тепер ви можете пишатися, що не дарма витратили час, енергію і терпіння. Отримуйте задоволення від спілкування зі своєю вихованої собакою.{/LikeAndRead}