Як навчити собаку виконувати команди


У навчанні собаки немає нічого складного, якщо вона сприймає це як гру. Починати краще всього з легких команд і, потім, поступово переходити до більш складних за виконанням трюків.

1.


Собаки податливі в навчанні, оскільки, як правило, самі горять бажанням виступати перед людьми, для них це гра і нічого більше. Дресирування потрібно починати з простого і рухатися вперед до освоєння більш складних трюків. «Сидіти», «Стояти», «Служити», «Дай лапу» - це легкі команди, які собака схоплює на льоту. Навчання цим командам займе не більше двох-трьох годин.

2.


Якщо для вашого вихованця немає чіткої межі між грою і навчанням, то він дуже легко піддається дресируванню. Після кожної вдало виконаної собакою команди не скупіться на похвалу і маленьке винагороду у вигляді улюблених ласощів вашого вихованця. Відпрацьовуйте команди не більше п'яти хвилин поспіль, потім давайте собаці відпочинок, в іншому ж випадку дресирування перетвориться для вашого вихованця на тортури, і він втратить усілякий інтерес до цього заняття.

3.

Не намагайтеся навчити собаку більше однієї команди поза. Коли собака навчиться хоча б одній команді, пару днів відпрацьовуйте цю команду, перш ніж рухатися далі. Неважливо скільки вже вчинених команд є в арсеналі вашої собаки, не забувайте на постійній основі практикувати їх з вашим вихованцем кожен день, щоб не вийшло так, що нові трюки замінюють старі.

4.

Початківцям рекомендується починати з однієї з базових команд, наприклад, з команди «чекати». Ця проста команда може загнати вас в могилу, якщо ви дрессіруете цуценя, чия гіперактивність не дає йому спокійно всидіти на місці. Для полегшення процесу навчання прокреслите коло і тільки потім починайте відпрацювання, це вам допоможе навчитися повертати собаку на колишнє місце, навіть якщо вона не сидить спокійно на місці.
{LikeAndRead}

5.

Коли ваш вихованець буде сидіти в колі, твердим виразним голосом скажіть йому: «чекати». Не відводячи очей від собаки, починайте потихеньку задкувати. Як тільки вихованець буде готовий рвонутися за вами з місця, повторіть команду, але вже більш гучним голосом. Зачекайте п'ять-десять секунд і потім заохотите собаку її улюбленим ласощами.
{/LikeAndRead}