Як відучити собаку гавкати


Лай - це нормальна поведінка собаки. Вони гавкають з різних причин, включаючи занепокоєння, хвилювання, нудьгу, намагаючись добитися уваги, а також у якості попередження. Залежно від ситуації, собачий гавкіт може послужити вам хорошу службу або ж принести неприємності. Наприклад, гавкіт собаки може попередити вас про присутність когось стороннього на вашій території. Незалежно від того, чому ваша собака гавкає, якщо її гавкіт доставляє вам незручності, можливо, буде потрібно вжити заходів, щоб припинити її.

1.


Вигулюйте вашу собаку так часто, наскільки це тільки можливо. Багато собаки гавкають, тому що їм нудно, вони засмучені або відчувають себе самотньо. Візьміть вашу собаку на тривалу прогулянку або відведіть на спеціальний майданчик для собак, якщо така є у вашому районі. Нехай ваш вихованець побігає, пограє з іншими собаками, щоб задовольнити свої соціальні потреби, це йому просто необхідно. Це допоможе поліпшити його емоційний стан, тим самим знижуючи потребу в гавкоті.

2.


Змініть розпорядок дня. Згідно з дослідженнями, у собак, які гавкають, надмірно розвинений інстинкт прямування. Для того, щоб зменшити занепокоєння вашої собаки, ви повинні змінити свої звички. Наприклад, замість того, щоб завжди виходити через парадні двері, коли їдете на роботу, іноді використовуйте задні двері або беріть ключі в першу, а не в останню чергу. Крім того, залишайте іграшки для вашої собаки, щоб вона могла, граючи, відволіктися від сумних думок, коли вас немає вдома.

3.

Навчіть вашу собаку команді «вистачить гавкати». Виберіть слово або фразу, яка буде сигналізувати вашому собаці про те, що ви хочете припинити її гавкіт, наприклад, «цить!». Однак ви повинні вимовляти цю команду завжди одним і тим же тоном, і тільки тоді, коли собака гавкає. Промовляючи команду, показуйте собаці ласощі. Коли вона перестане гавкати, почастуєте її ласощами. Давайте вашому вихованцеві ласощі тільки тоді, коли він перестає гавкати. Якщо ж він продовжує, лайте його й не віддавайте ласощі, поки той не замовкне.

4.

Пройдіть з собакою загальний курс дресирування. Це особливо корисно, якщо у вас немає часу або терпіння, щоб виховати собаку самостійно. Ви можете або дозволити тренеру відучити собаку гавкати або взяти участь у тренувальному процесі. В кінці навчання ваша собака навчиться правильно виконувати ваші команди.
{LikeAndRead}

5.

Одягніть на собаку нашийник, коригуючий її поведінку. Він зручний тим, що ви можете його використовувати, навіть перебуваючи поза домом, коли ваша собака гавкає. Коли ваша собака гавкає, нашийник вражає її легким ударом електричного струму, видає неприємний запах або звук, який її дратує.
{/LikeAndRead}