Як підстригти кокер-спанієля


Екстер'єр вашої собаки буде на висоті, якщо ви придбаєте машинку для стрижки собак. Стригти собаку буде просто, а головне - процедура не буде коштувати вам нічого! Ваш пес буде виглядати красиво всього за тридцять хвилин.

1.


Почнемо з морди і лап. Після того, як помиєте і висушіть шерсть свого вихованця, собаку потрібно поставити на стіл, призначений для стрижки. Прослідкуйте, щоб все необхідне для стрижки було у вас під рукою. Змастіть лезо. Спершу підстрижіть вуха, лапи і морду, поки лезо ще нагрілося. Підніміть кожне вухо і стригите проти зростання вовни в напрямку внутрішньої сторони вуха. Вставши ззаду собаки, обробіть машинкою низ лап над подушечками. Підніміть кожну лапу і акуратно пройдіться машинкою по кожній подушечці, щоб їх більше не покривала шерсть. Потім встаньте до собаки обличчям і подстригите морду, почавши у куточка ока і рухаючись у бік ніздрів. Потім перейдіть на щоки, ковзаючи лезом-під очі вниз по щоці і потім до вуха. Нарешті, подстригите підборіддя, почавши знизу і піднімаючись лезом вгору. Ножицями подстригите шерсть навколо вух. Пальцями, складеними буквою V (знак миру) візьміть вухо собаки, а в іншу руку візьміть ножиці. Рухайте пальці по довжині вуха до самого кінчика до тих пір, поки не відчуєте рукою шкіру свого вихованця, а вся шерсть не виявиться над кісточками ваших пальців. Зістрижіть цю шерсть, повторіть ті ж дії, обстриг вухо з усіх боків.

2.


Далі слід тулуб. Подумки намалюйте лінію, що сполучає середину передньої лапи, пліч вашого вихованця і бічну сторону задньої лапи, а потім йде під хвіст. Не будете стригти шерсть нижче цієї лінії. Це буде лінія, за якою буде починатися «спідниця»: її можна або відрощувати, або підстригати коротше, щоб собака була схожа на плюшевого ведмедика. Почніть голити небезпечною бритвою біля основи шиї, де шия з'єднується з черепом. Далі стригите у напрямку росту шерсті від шиї вниз до лопаток. Акуратно обробляйте шию і плечі, стежачи, щоб не заходити за лінію «спідниці». Щоб підстригти боки і ребра, змусьте собаку встати. Почніть з плечей, потім спускайтеся лезом вниз по ребрах в напрямку столу, знову звертаючи увагу на лінію «спідниці». Далі подстригите задню частину тіла, працюючи лезом у напрямку хвоста. Наступним йде сам хвіст і шерсть під хвостом. Щоб підстригти під хвостом, його треба підняти і лезо направити в протилежну сторону від анального отвору собаки. Не будете стригти шерсть на тому місці, на якому ваш вихованець сидить - пам'ятаєте, що це частина лінії «спідниці».

3.

Стрижка лап і живота. Щоб полегшити процес стрижки і в цілому догляд за собакою, можна коротший підстригати лапи і живіт. Так вам доведеться вичісувати менше звалялася вовни. Вибравши середню насадку, водите машинкою для стрижки по лапах свого вихованця зверху вниз, стежачи, щоб довжина була рівномірною. У самому кінці правильно оформіть лапи зверху. Обережно підніміть кожну лапу по черзі, але стригите другу лапу, яка стоїть на столі. Тримайте ножиці під кутом, начебто збираєтеся різати папір, потім притисніть їх до шерсті так, щоб вам вдалося відчути, як ступня стосується леза - і будете стригти. Зрештою, подстригите верх голови і вуха, якщо це необхідно.
{/LikeAndRead}