Як спіймати тікаючу собаку


З собакою, що вирвалася на свободу, часом дуже важко впоратися, але якщо ви власник собаки, готуйтеся до того, що це може статися. Але навіть якщо собаки у вас немає, швидше за все, ви одного разу все одно зіткнетеся з втікаючим псом. Собаки підкопуються паркани, вислизають з ошийника - і біжать на свободу. Найперше правило, яке потрібно запам'ятати, полягає в тому, що людський інстинкт бігти за собакою, щоб її зловити, диктує вам абсолютно невірний вихід. Наша стаття розповість вам про техніки вилову вирвалася на свободу собаки.

1.


Заглушите в собі первинний інстинкт, що з'являється, коли ви хочете зловити тікаючу собаку: не можна бігти за нею! Ваше бажання податися у бік собаки і окрікнуть її цілком природно, але в більшості випадків така поведінка тільки розохотить собаку і змусить її втекти ще швидше.

2.


Усвідомте, що, швидше за все, ви маєте справу з собакою, рухомої почуттям страху. Можливо, вона втекла з дому, або її кинули біля дороги. У будь-якому випадку, коли вона бродить сама по собі, вона напевно знаходиться на незнайомій території. Тому пам'ятайте, що навіть улюблений господар може злякати свою власну собаку, якщо з агресивним видом попрямує у бік собаки або побіжить до неї.

3.

Спочатку використовуйте метод «ватажка зграї». Собаки - це стайня тварини, тому мають звичку слідувати за сильним лідером. Це означає, що замість того, щоб повертатися до собаки обличчям, відверніться від неї спиною. Провідні фахівці-кінологи розповідають багато історій про те, як собак вдавалося зловити саме таким способом. Поверніться до пса спиною і почніть рухатися в протилежному напрямку, дивлячись на собаку через плече. При цьому розмовляйте з собакою голосом, повним ентузіазму і радості, як ніби ви збираєтеся робити щось по-справжньому веселе. Не допускайте грубого тону, інакше ви можете злякати собаку. Сенс у тому, щоб привернути увагу собаки і змусити її піти за вами, як вона пішла б за ватажком зграї. Якщо вона все ж не хоче за вами йти, спробуйте присісти і знову покликати її. Так ви опинитеся на одному рівні в просторі, і таким чином ви станете виглядати менш страхітливо в очах собаки. Продовжуйте розмовляти зі щасливим тембром голосу і стежте, чи збирається вона піти за вами, коли ви йдете геть або сідаєте навпочіпки. Завжди тримайте напоготові нашийник, який необхідно буде надіти на шию пса і застебнути, як тільки той підійде ближче.

4.

Якщо метод «ватажка зграї» не спрацював, переходьте до іншого способу зловити собаку. Зберіть побільше членів родини або друзів в тому місці, де собака бігає на волі. Не треба оточувати собаку або заганяти її в кут: це налякає її, і вона може побігти ще швидше, або - що ще гірше - проявити агресію по відношенню до вас. Кожному з родичів або друзів роздайте небудь смачне в якості частування для собаки. Добре підійдуть сосиски, так як вони дуже ароматні, а що міститься в них жирне м'ясо дуже приваблює собак. Як тільки собака підійде до кого-небудь з людей, її потрібно неодмінно заохотити сосискою; ні в якому разі не можна починати лаяти її. А самі ви б стали повертатися до того, хто постійно карав би вас за виконання команд?
{LikeAndRead}

5.

Завжди будьте готові скористатися повідцем в якості ласо. Іншими словами, спорудити затягується петлю. Коли собака підійде близько до вас або членом вашої команди, ви завжди будете готові накинути ласо на голову і затягнути петлю. Тікає собака зазвичай буває без повідка. Але навіть якщо це не так, вона все одно може втекти від вас, поки ви будете намагатися пристебнути поводок. Після того, як спіймали, обов'язково почастуєте собаку. Зробіть так, щоб цей випадок не відклався у свідомості тваринного як щось неприємно, інакше наступного разу, коли собака захоче втекти, вам буде куди важче змусити її повернутися, ніж у перший раз.
{/LikeAndRead}