Як зрозуміти мислення вашої собаки


Ми любимо наших собак і пов'язуємо наші життя настільки тісно, що легко подумати, що ми знаємо їх думки. Але чи справді ми розуміємо мислення собаки?

Ми також думаємо, що знаємо, про що думають члени нашої сім'ї і часто реагують автоматично на їх міміку, дії і слова. Але іноді ми як і раніше читаємо їхні думки неправильно. А ми з ними належимо до одного виду.

Не дивно, що люди часто приписують людські думки і спонукання собакам. Але собаки не люди, і іноді ми створюємо проблеми своєю поведінкою з нашими домашніми тваринами, не розуміючи, що ми робимо. Це довга і складна тема для обговорення, але от "повні лапи" відомих проблем виникають, коли ми думаємо, що розуміємо думки наших собак. А насправді немає!

1.


Собаки не вдячні і не вдячні нам, коли ми дозволяємо їм робити власний вибір. Коли собаки отримують можливість вибирати, куди йти, коли є, на кого гаркнув (чи кого вкусити) і т.д. - Вони розглядають це як привілеї бути главою або альфою, лідером зграї. Бо саме так відбувається в житті дикої зграї собак. Собака цілком може вважати себе головним собакою у вашому будинку - і над вами теж! - Над усім, в той час як ви думаєте, що просто робите пса "щасливим". Швидше за все, ви не помітите такої проблеми, поки не захочете, щоб собака зробила те, що вона насправді не хоче робити ...

2.


Коли собаки пісяють або ходять за великим в будинку, вони не намагаються покарати нас. Або вони не розглядають будинок, як частина їх власної інтимної області, яка повинна утримуватися в чистоті або вони бачать у цьому область, яка насправді повинна бути відзначена запахом. Іноді причиною може бути гормональні або фізичні фактори, який змушує домашня тварина випорожнюватися там, де ви цього не хочете. Ви можете навчити його, де можна випорожнюватися, або ви можете обмежити його простір меншою площею, пес буде вважати його особистим і буде утримувати в чистоті. Подібні проблеми не вирішує лайка, вона лише переконає собаку в тому, що він або вона погана. Це може працювати з дитиною, але не є частиною мислення собаки.

3.

У вас з собакою вельми різні уявлення про покарання. Ви не примусите собаку відчувати себе винною, караючи її. Збентежений погляд, який ви бачите при покаранні - це підпорядкування, але не почуття провини. Якщо ви гнівайтесь, собака, швидше за все, або кине вам виклик і теж розсердиться, або відреагує гавкотом, що не має відношення до того її поведінці, яка розлютило вас з самого початку.

4.

Здебільшого, собаки не зацікавлені в тому, щоб робити приємне для вас. Вони зацікавлені в цьому для себе. (Ну, може бути, ми не так вже і відрізняємося, зрештою!) Іноді це узгоджується з вашими цілями, а доставляючи вам задоволення, вони можуть отримати реакцію, яку хочуть і яка, у свою чергу, радує їх. Я знаю, це звучить трохи заплутаним. Але якщо ви можете маніпулювати мисленням собаки, то вона буде робити те, що ви хочете, і вам буде легше її дресирувати.
{LikeAndRead}

5.

Той факт, що собаки часто думають інакше, ніж ми, не означає, що вони не люблять нас, не піклуються про нас, не хочуть бути з нами, і, в деяких екстремальних ситуаціях, не віддадуть своє життя за нас. Більшість собак дуже люблячі, віддані, вірні й неупереджені. Але вони як і раніше собаки. Якщо ви розумієте, що ваша собака дійсно думає - добре, але це майже нереально! Скажімо, якщо ви не вдаєте, що ви розумієте думки собаки, ви можете зробити навчання більш легким і успішним. Занадто багато людей думають про своїх собак, як про дітей. Ви можете відчути любов і прихильність до них, але собаки все ж не діти. Якщо ви хочете мати хороші відносини з вашою собакою, потрібно ставитися з повагою до того факту, що вона думає, - так - як собака! Це ні добре, ні погано, це те, що є. Навчившись розуміти думки собаки краще, ви знайдете навчання більш легким і веселим. Ви також зможете уникнути випадкового ефекту, якого не бажаєте, в поведінці собаки після тренувань.{/LikeAndRead}