Як зрозуміти, що вашій собаці нездужає


Незважаючи на те, що більшість власників собак піклуються про здоров'я своїх вихованців, регулярно відвідуючи ветеринара, роблять щеплення за розкладом, намагаються забезпечити їм здорове різноманітне харчування - на жаль, у них часом, як і у всіх живих істот, виникають захворювання. Здавалося б, неможливо запідозрити, що собака хвора, що їй потрібна допомога, адже вони не можуть передати своїх відчуттів і тривог, але, на щастя, в більшості випадків існують явні ознаки, що вказують на те, що з твариною щось не так. Нижче наведено способи, що дозволяють зрозуміти, що ваша собака може бути хвора і потрібно терміновий візит до ветеринара.

1) Зверніть увагу на стан собаки, якщо у неї діарея і / або блювання. Це може бути простою алергічною реакцією на їжу або на те, що собака могла самостійно проковтнути, і в цьому випадку не про що турбуватися, однак, це може бути ознакою чогось більш серйозного. Якщо блювота продовжується більше одного дня або якщо пронос триває більше декількох днів або містить кров, слизові або чорні згустки, ветеринар повинен перевірити вашого вихованця.

2) Дивіться на колір сечі собаки. Якщо сеча каламутна, безбарвна або містить кров - це ознака інфекції сечового міхура або нирок. Нормальна сеча повинна бути прозорого жовтого кольору. Занадто часті або мало часто сечовипускання також можуть бути ознаками розладу нирок.

3) Подивіться, скільки води п'є ваша собака. Збільшення споживання води може бути пов'язано із захворюваннями нирок і може бути ознакою діабету. Пам'ятайте, що в жарку погоду собака, як і будь-яке інше жива істота, буде пити більше води, ніж зазвичай, і це нормально.

4) Якщо ніс вашої собаки став теплим і сухим, це може просто означати, що тварина потребує більшої кількості води, однак, це також може бути ознакою хвороби. Ніс повинен бути холодним і вологим.

5) Ви можете подивитися в пащу собаки. Якщо ясна червоні, а не рожеві, це є ознакою хвороби або запаленням ясен. Неприємний запах і / або слинотеча також можуть бути симптомами хвороби ясен і зубів.

6) Зверніть увагу на рівень активності собаки. Якщо вона залишається млявою довгий час, це може бути ознакою хвороби. Хоча, якщо у вас не юний щеня, а собака у віці, більш довгий сон і зниження активності будуть для неї нормальним станом. Млявість, слабкість, втрата рівноваги або кульгавість без видимих причин є явним показником того, що в організмі вихованця може бути щось неправильно. І навпаки, якщо збільшилося занепокоєння, це також може бути ознакою проблеми.

7) Якщо собака втрачає вагу і не є більше доби або, навпаки, у неї різко підвищився апетит, це також є ознакою її нездоров'я.

8) Пам'ятайте, що якщо у вашого собаки утруднене дихання або вона задихається, це може бути пов'язано з раком, із захворюваннями дихальних шляхів, розладів серця, або, можливо, теплового удару. Кашель може бути ознакою роздратування або щось більш серйозного, на зразок раку.{/LikeAndRead}