Як правильно доглядати за цуценятами


Цуценята такі чарівні, вони завжди грайливі і веселі. Не дивно, що собаки - одні з найпопулярніших домашніх тварин. Щоб цуценята завжди залишалися такими ж щасливими і здоровими, вам доведеться докласти чимало праці і проявити самовідданість. З цієї статті ви дізнаєтеся секрети правильного догляду за цуценятами, завдяки яким, вони стануть вашими кращими друзями, будуть здоровими і міцними і сильними.

1.


Після придбання цуценяти, першим ділом його необхідно показати ветеринару. Він повинен оглянути його на предмет наявності паразитів, вірусних захворювань, дати протигельмінтний засіб, зробити необхідні щеплення, можливо, провести інші процедури.

2.


Годуєте щеняти високоякісним кормом для собак, вибирайте корми, що відповідають віку цуценя, вазі і породі. До шести місяців цуценя має їсти 3-4 рази на день невеликими порціями. Цуценят старше шести місяців годують двічі на день. Дотримуйтесь інструкції на упаковці, це допоможе вам розрахувати кількість корму для одного годування. Спеціалізований корм для цуценят забезпечує необхідний баланс поживних речовин і мікроелементів в організмі вашого вихованця, що сприяє здоровому росту.

3.

Привчання до туалету. Коли ви знаходитесь вдома, потрібно постійно спостерігати за цуценям. Як тільки з поведінки вихованця помітите, що він хоче в туалет, одразу виводите його на вулицю. Також цуценя слід виводити, після того як він прокинувся, поїв, пограв. Щоразу хваліть цуценя.

4.

Водите цуценя на спеціальні заняття для собак (курси дресирування). Ті основи, які будуть закладені там, залишаться на все життя і стануть другою натурою собаки. Під час цих занять формуються основні навички, такі як виконання команд «Сидіти» «Стояти» «Лежати», привчання до намордника і повідка і т. д.
{LikeAndRead}

5.

Сприяйте соціалізації цуценя, вчіть його взаємодіяти з іншими людьми та тваринами. Якщо у вас вдома немає інших тварин, постарайтеся знайти для цуценяти партнера по іграх. Це дуже важливо для нормального розвитку, це формує особистість цуценя, він отримує перші уроки соціальних взаємин.

6.

Регулярно займайтеся і грайте з вашим щеням, хай у нього буде багато іграшок. Це не дасть йому нудьгувати, і вбереже ваші меблі і речі. Ігри необхідні для правильного розвитку цуценя. Іграшки необхідні в період прорізування зубів, це можуть бути м'ячики, пищалки, штучні кісточки.

7.

Визначити, де щеня буде жити, обладнайте його спальне місце. Воно має бути теплим і затишним.

8.

Обміркуйте можливість стерилізації. Обговоріть це питання з ветеринаром.
{/LikeAndRead}