Як привчити цуценя дотримувати чистоту в будинку


Привчання щеняти до дотримання чистоти в будинку - це перша вправа, яке належить виконати вам як новому господареві домашньої тварини. Якщо вам не вдасться зробити це протягом перших трьох місяців, то у цуценяти можуть розвинутися погані звички, пов'язані зі справляння потреби, які буде дуже непросто змінити, коли собака подорослішає.

1.


Не упускайте цуценя з виду. Якщо він буде тинятися по будинку без нагляду, то біди не минути. Спостерігайте за цуценям або тримайте його в клітці.

2.


Привчіть цуценя до розкладу. Більшості щенят у віці до 6 місяців необхідна прогулянка як мінімум щогодини. Для того щоб не забувати регулярно вигулювати цуценя, можна включати будильник.

3.

Дозвольте цуценяті трохи пограти дому після того як він справить нужду на вулиці. Його можна залишити без нагляду на 15 хвилин, однак потім необхідно стежити за ним або посадити його в клітку.

4.

Виводите цуценя на прогулянку щоразу після їжі, пиття і енергійної гри. Зазвичай цуценята готові справляти потребу незабаром після цих дій.
{LikeAndRead}

5.

Придумайте команду для справленія потреби і використовуйте її щоразу, коли бачите, що цуценя збирається випорожнюватися. Неважливо, як звучить ця команда, головне, щоб ви використовували її постійно, і щеня навчився пов'язувати це слово зі справляння потреби.

6.

Після справленія потреби на вулиці заохочуйте цуценя похвалою. Повернувшись додому з прогулянки, трохи пограйте з цуценям, перш ніж посадити його в клітку.

7.

Усуньте запах, що залишився в будинку після випорожнень. Для цього можна використовувати ферментний устранітель запахів. Завдяки усуненню запаху, щеня не сприйматиме ваш будинок як місце, де можна справляти нужду.
{/LikeAndRead}