Як привчити цуценя ходити на газетку


Привчити цуценя ходити в туалет на газетку - це один із способів убезпечити його, поки він не виросте і не зможе виходити на вулицю. Дана інформація корисна для людей, що живуть в квартирах і мають собак маленьких порід, а також для господарів, часто відсутніх в денний час і бажають забезпечити цуценяті місце, де він може полегшитися. Даний спосіб може також бути корисний і для того, щоб привчити собаку ходити на вулицю.

1.


Виберіть невеликий, доступний цуценяті ділянку, на який можна покласти газетку. Найкраще, якщо ця ділянка можна відокремити (закривши двері), коли ви спите або перебуваєте не вдома. Для цієї мети найчастіше використовуються нежитлові кімнати, запасні ванні кімнати або веранди. Ділянка повинна бути не надто великим, але просторим і комфортним. Простору має бути достатньо, щоб розташувати ліжко, миски і газетку на достатній відстані. Цуценята не люблять ходити в туалет поруч зі своїм ліжком або мисками, так що завжди ставте їх в дальньому кінці від газетки. Як тільки цуценя навчиться ходити на газетку, ви зможете дозволити йому вільно бігати по будинку, поки ви спите або коли йдете з дому.

2.


Підлога повинна бути миється. Накрийте його газетами, покладіть поруч речі цуценя. Відразу після годування, або коли ви побачите, що цуценя шукає місце для того, щоб полегшитися, поставте його на газетку, почекайте і поспостерігайте за ним. Похваліть цуценя відразу після того, як він закінчить свої справи, щоб у нього з'явилася асоціація між похвалою і туалетом. Якщо ви похваліть або насварити цуценя пізніше, це не принесе жодного результату.

3.

У перший тиждень накрийте газеткою всю ділянку. Встановіть розпорядок, щоб цуценя знав, коли ви знаходитесь вдома і бодрствуете. Якщо ви завжди вдома, покладіть газетку в кімнаті цуценя, поки він до неї не привчиться. Коли ви знаходитесь вдома, то можете залишати кімнату відкритою. Закривати її потрібно тільки тоді, коли вас немає, або ви спите. Якщо щеня вільно бігає по будинку, вам потрібно буде стежити за ним і класти його на газетку, поки він не запам'ятає, що ви хвалите його кожного разу, коли він ходить в туалет в потрібне місце. Лаючи цуценя за те, що він сходив у туалет в іншому місці, ви вчите його лише уникати цього конкретного місця і вибирати будь-яке інше, але не вчить його ходити тільки на газетку.

4.

По закінченні першого тижня щеня навчиться розуміти, що його хвалять, коли він ходить на газетку, і що ви помічаєте, коли він сам прямує до газетці. Хваліть цуценя, коли він прямує до кімнати з газеткою, слідуйте за ним і заохочуйте його.
{LikeAndRead}

5.

У міру того, як цуценя почне регулярно ходити в туалет в потрібне місце, можна поступово прибирати газети, щоб скоротити накрите простір. Деякі люди накривають всю кімнату і з часом прибирають листи, поки не залишиться ділянка приблизно в 1 кв. метр. У міру скорочення простору щеня буде слідувати за газетою. Якщо ви продовжите хвалити вихованця, то через кілька тижнів цуценя буде шукати газету.

6.

Протягом першого тижня, коли ви прибираєте використані газети, краще залишати один брудний лист, поклавши його поверх інших, щоб запах приваблював цуценя до виділеного вами ділянці.
{/LikeAndRead}